Opieka nad źrebną klaczą oraz hodowlane i weterynaryjne aspekty wychowu źrebiąt

Szanowni Państwo,

Zapraszamy serdecznie na dwudniową konferencję organizowaną przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, dotyczącą opieki nad źrebną klaczą oraz źrebięciem w pierwszych dniach życia, która odbędzie się w dniach 31 marca i 1 kwietnia 2017 r. Konferencja skierowana jest głównie do hodowców, zootechników oraz opiekunów koni, którzy pragną poszerzysz swoją wiedzę w dziedzinie rozrodu tych zwierząt. Zapraszamy również lekarzy weterynarii oraz studentów. W zrozumieniu problemów dotyczących okresu okołoporodowego oraz odchowu źrebiąt pomogą zaproszeni specjaliści z całej Polski. Nie zabraknie tematów z dziedziny medycyny weterynaryjnej, genetyki, dobrostanu oraz żywienia.

Konferencja odbywać się będzie w pięknym kompleksie należącym do Uniwersytetu Przyrodniczego w Pawłowicach, gdzie znajduje się również stajnia naszej uczelni. Poza dużą dawką wiedzy nie zabraknie czasu na rozmowy podczas przerw kawowych oraz wieczornego bankietu.