Rzeczpospolita Polska

Konferencja "Biomechanika Ruchu Konia"

Uwaga!
Dokument, który oglądasz stracił ważność. Może zawierać nieaktualne informacje.
biomechanika_ruchu_konia___baner

Prowadzącą konferencję jest profesjonalna, sportowa terapeutka i rehabilitantka koni Gillian Higgins z Wielkiej Brytanii.

Na konferencji będzie przedstawiony temat badania i analizy ruchu konia z punktu widzenia praw mechaniki wraz z prezentacją autorskiej techniki malowania koni. Technika ta pokazuje, w jaki sposób poszczególne układy ciała współpracują ze sobą, wpływając na wydajność pracy organizmu. Wizualnie oryginalne i atrakcyjne malowanie konia pokazuje, w jaki sposób anatomia wpływa na metody użytkowania i szkolenia koni dla zmniejszenia ryzyka urazów. Gillian Higgins jest autorką kilku książek jeździeckich. Na polskim rynku jest znana z dwóch publikacji: „Anatomia i fizjologia w treningu konia” oraz „Jak porusza się Twój koń”.

Konferencja skierowana jest do hodowców, trenerów, jeźdźców, właścicieli koni, a także zoofizjoterapeutów i lekarzy weterynarii. Tematyka ta zainteresuje również studentów wydziałów zootechnicznych, weterynaryjnych i pokrewnych, gdzie przekazywana jest wiedza z zakresu hipologii. Przewiduje się udział około 250-300 uczestników.

Bliższe informacje o konferencji znajdują się na stronie www.konferencjagillianhiggins.pl.