Rusza V edycja konkursu FameLab

famelab

Obudź pasję w trzy minuty!

Nośniki informacji, ochrona tranzystorów, hormony snu, ptasie zdrady – to tematy, które potrafią być fascynujące i o których można mówić przystępnie i z pasją. Udowadniają to zwycięzcy FameLab, największego międzynarodowego konkursu dla naukowców – popularyzatorów nauki.

W konkursie FameLab naukowcy stają przed jury i publicznością, by w trzy minuty opowiedzieć o wybranym przez siebie naukowym temacie. Jeśli zrobią to zrozumiale, inspirująco, z pasją i charyzmą, mają szansę na nagrodę główną. A jest o co walczyć – 35 tys. zł, voucher od British Council na kurs językowy lub egzamin, nagrody od partnerów i sponsorów, a wreszcie – udział w światowym finale turnieju.

Poza nagrodami, FameLab otwiera drzwi do uczestnictwa w licznych programach Centrum Nauki Kopernik, takich jak np. Rzecznicy Nauki – programie łączącym środowisko naukowe z dziennikarzami. CNK i British Council umożliwiają też finalistom udział w warsztatach i szkoleniach rozwijających ich umiejętności prezentacji.

W konkursie mogą wziąć udział naukowcy – również studenci i doktoranci – którzy pracują w obszarze nauk przyrodniczych, ścisłych, technicznych, rolniczych lub medycznych. Aby zgłosić się do konkursu, należy do 21 stycznia 2016 r. wysłać trzyminutowy filmik, w którym opowiada się na jeden z wybranych tematów. Oceniane będą jasność wywodu, poprawność i jakość prezentacji oraz charyzma uczestnika i pasja, z jaką mówi o nauce.

Półfinał odbędzie się 27 lutego w Centrum Nauki Kopernik, a 16 kwietnia, również w gmachu CNK, najlepsi zmierzą się ze sobą w wielkim finale. Na triumfatorów polskiego konkursu czeka jeszcze etap międzynarodowy, podczas którego rywalizować będą laureaci z całego świata. Międzynarodowy finał FameLab odbędzie się 7-12 czerwca 2016 r. w Cheltenham w Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy