Konkurs Naukowy E(x)plory – odkrywamy młode talenty

Program E(x)plory jest flagowym przedsięwzięciem Fundacji Zaawansowanych Technologii, łączy on młodych naukowców i autorytety naukowe, start-up’y oraz duże przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne, media ogólnopolskie i regionalne, szkoły, edukatorów i najlepsze uczelnie wyższe, duże miasta i małe miejscowości. E(x)plory to największa w Polsce inicjatywa wpierająca utalentowaną młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promująca ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej.

Dla kogo jest konkurs?

Jeśli obserwujesz to, co się wokół Ciebie dzieje, jesteś ciekawy świata, często pytasz „jak?” „dlaczego?” i „po co?”, Konkurs Naukowy E(x)plory jest właśnie dla Ciebie. Jeśli zastanawiasz się jak działa sztuczna inteligencja, konstruujesz roboty, szukasz rozwiązań związanych z zanieczyszczeniem środowiska zgłoś do nas Swój projekt naukowy. Wystarczy, że opiszesz czym chcesz się zająć, przedstawisz krótko Swój pomysł i prześlesz go nam. Najlepsze projekty wezmą udział w eliminacjach regionalnych i finale konkursu, a zwycięzcy zdobędą stypendia naukowe, nagrody specjalne oraz wyróżnienia: możliwość reprezentowania Polski na zagranicznych konkursach i targach naukowych dla młodzieży.

Konkurs daje Młodym Naukowcom szansę na skonfrontowanie swoich pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz zdobycie doświadczenia w prezentowaniu autorskich projektów naukowo-badawczych. Konkurs Naukowy E(x)plory składa się z trzech etapów:

• zgłoszenie projektu
  • etap regionalny
  • ogólnopolski finał

Aby zgłosić projekt do Konkursu Naukowego E(x)plory, należy do 29 stycznia wypełnić formularz zgłoszeniowy.