Wystawa: „Mistrzowskie jak rzadko które…" Ogrody Petera Josepha Lenné w Polsce

plakat_wystawa_niemiecka

Peter Joseph Lenné (1789–1866) był jednym z najwybitniejszych architektów krajobrazu XIX wieku. W ramach obchodów 150-lecia śmierci Lenné wystawa »Mistrzowskie jak rzadko które …«. Ogrody Petera Josepha Lenné w Polsce« zaprasza do odkrycia zaprojektowanych przez niego ogrodów krajobrazowych położonych na wschód od Odry.

Wystawa bazuje na wynikach projektu badawczego, zainicjowanego przez Uniwersytet Techniczny w Dreźnie i Wyższą Szkołę w Neubrandenburgu/Hochschule Neubrandenburg, od 2013 r. realizowanego we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu.

Autorzy

Koncepcja wystawy została opracowana przez Prof. Dr. Marcusa Köhlera (Instytut Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie). Teksty przygotowali: dr inż. Justyna Jaworek (Instytut Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu) oraz mgr. inż. Christoph Haase (Fundacja „Park Księcia Pücklera Bad Muskau“).

Wystawa

Dwujęzyczna wystawa została zrealizowana przez Instytut Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie (Institut für Landschaftsarchitektur an der Technischen Universität Dresden), Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz Berlińsko-Brandenburską Fundację Pruskich Pałaców i Ogrodów (Stiftung Preußische Schlösser und Gärten Berlin-Brandenburg) we współpracy z Niemieckim Forum Europy Środkowej i Wschodniej (Deutsches Kulturforum östliches Europa).

Publikacja towarzysząca wystawie

Wystawie towarzyszy publikacja: »Die Gärten Peter Joseph Lennés im heutigen Polen. Eine Spurensuche jenseits von Oder und Neiße« wydana przez Niemieckie Forum Europy Środkowej i Wschodniej, Berlińsko-Brandenburską Fundację Pruskich Pałaców i Ogrodów we współpracy z Uniwersytetem Technicznym w Dreźnie.

Wydawca: Verlag Janos Stekovics

wystawa_niemiecka___logotypy