Studiujesz? Praktykuj! – NCBR inwestuje w programy stażowe

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło drugą edycję programu „Studiujesz? Praktykuj!” skierowanego do szkół wyższych. Uczelnie we współpracy z przedsiębiorcami stworzą i zrealizują wysokiej jakości praktyki i staże związane bezpośrednio z kierunkami studiów. Budżet przewidziany na konkurs to 150 mln zł.

Każdy z dofinansowanych projektów potrwa od 12 do 24 miesięcy i obejmie ostatnie semestry studiów. Zakresy tematyczne staży będą bezpośrednio związane z kierunkami studiów – tak, by zapewnić praktyczne wykorzystanie efektów kształcenia w toku zadań wykonywanych podczas praktyk. Minimalny wymiar stażu będzie wynosił 120 godzin i obejmie co najmniej 20 godzin zadań stażowych wykonywanych w tygodniu.

Nabór wniosków do drugiego konkursu „Studiujesz? Praktykuj!” potrwa od 6 marca do 7 kwietnia 2017 r. W postępowaniu mogą brać udział szkoły wyższe kształcące co najmniej 100 studentów na studiach stacjonarnych. Uczelnia aplikująca o środki musi spełniać warunki opisane w regulaminie konkursu, który jest dostępny na stronie NCBR.

Źródło: http://www.ncbr.gov.pl/aktualnosci/art,4891,studiujesz-praktykuj-ncbr-inwestuje-w-programy-stazowe.html