Konferencja programowa Narodowego Kongresu Nauki

W dniach 19-20 czerwca 2017 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66) odbędzie się konferencja:

Ustrój i zarządzanie w szkolnictwie wyższym

Będzie to dziewiąta i ostatnia z cyklu konferencji programowych przygotowujących Narodowy Kongres Nauki, który odbędzie się we wrześniu w Krakowie.

Dwudniowe spotkanie poświęcone będzie omówieniu systemu zarządzania różnego typu uczelniami wyższymi w Polsce. Jest to kluczowe zagadnienie dla powodzenia zmian jakie zostaną zainicjowane Ustawą 2.0. Wspólnie z przedstawicielami środowisk akademickich spróbujemy poszukać rozwiązań, które pozwolą wzmocnić autonomię uczelni oraz znaleźć optymalne rozwiązania dotyczące wyboru władz uczelni. Kluczowa będzie także dyskusja na temat relacji wewnątrz uczelni, w tym roli władz rektorskich, dziekańskich oraz Senatu. Omówimy także wspólnie działania szkół wyższych w ramach związków i sieci.

Pełny program konferencji dostępny poniżej oraz na stronie https://nkn.gov.pl/konferencja/konferencja-warszawa-19-20-06-2017/

Konferencja będzie transmitowana online na stronie www.nkn.gov.pl.

plik PDF Program konferencji plik PDF, 2.03 MB
2017-06-14 09:58