Zaproszenie na wykład gościnny Dominiki Stygar w ramach cyklu spotkań MEETINGS FOR DIALOGUE

W ramach cyklu spotkań MEETINGS FOR DIALOGUE zapraszamy na wykład gościnny w języku angielskim do Studium Języków Obcych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Wykład połączony z dyskusją zatytułowany Obesity, Bariatric Surgery and Animal Models: Why Do We Need to Use Animals in Research? odbędzie się w piątek 19.05.2017 budynku SJO przy ul. Mikulicza-Radeckiego 6, w sali 104 w godz. 12.00-13.30.

Wykłady w MEETINGS FOR DIALOGUE przeznaczone są dla studentów, ale mają charakter otwarty, więc zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Naszym kolejnym gościem jest dr n. biol. Dominika Stygar, pracownik naukowy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W badaniach naukowych zajmuje się obecnie biochemicznymi i fizjologicznymi wyznacznikami mechanizmów adaptacyjnych, zespołem metabolicznym, patofizjologią otyłości, operacyjnym leczeniem cukrzycy typu 2 (ileal transposition (IT), Single anastomosis duodeno-ileal bypass (SADI), a także potencjalnym wykorzystaniem tlenku grafenu w terapii medycznej.