Studia podyplomowe wiedzy o Unii Europejskiej AGRO-UNIA

XVII edycja (2 semestry) od  20 października 2017 roku

Po zakończeniu szesnastej edycji oraz ze względu na ciągle duże zainteresowanie studiami wiedzy o produkcji roślinnej i zwierzęcej prowadzonej w Unii Europejskiej, podjęliśmy decyzję o wszczęciu naboru na siedemnastą edycję studiów, wprowadzając kolejne, istotne zmiany w programie rozszerzające zakres studiów i uwzględniające aktualne potrzeby dotyczące innowacyjnych rozwiązań w produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz systemów zarządzania jakością i bezpieczeństwem w przetwórstwie żywności.

Studia podyplomowe AGRO-UNIA – w myśl rozporządzenia Rady Ministrów daje możliwość uzyskania kwalifikacji do prowadzenia działalności rolniczej osobom, które mają wykształcenie wyższe inne niż rolnicze.

Celem studiów jest:

1. Kształcenie w zakresie szeroko pojętej produkcji zwierzęcej i roślinnej oraz zasad i wymogów związanych z przetwarzaniem płodów rolnych, w tym m.in. w zakresie zagadnień weterynaryjnych i fitosanitarnych, środowiskowych oraz systemów zarządzania jakością.
  2. Przygotowanie kadr w sektorze rolniczym i w gospodarce żywnościowej do korzystania z funduszy strukturalnych UE i dopłat bezpośrednich w aspekcie działań administracji samorządowej i rządowej w strukturach Unii Europejskiej.

Program studiów obejmuje następujące bloki tematyczne:

• Technologia produkcji rolniczej (podstawy produkcji roślinnej i zwierzęcej).
  • Działalność rolnicza i jej ekonomiczne uwarunkowania (polityka regionalna, aktualne możliwości wykorzystania środków finansowych UE na rzecz rolnictwa i gospodarki żywnościowej, rola i znaczenie doradztwa na rzecz wykorzystania Funduszy Strukturalnych UE, systemy podatkowe i ubezpieczeniowe, podstawowe zasady organizacyjne, księgowe i rachunkowe).
  • Przetwórstwo płodów rolnych (łańcuch produkcji żywności, systemy bezpieczeństwa żywnościowego GMP, GHP, HACCP).

________________

Łącznie 208 godz.

Program studiów będą realizowali wybitni specjaliści uczelni wyższych (rolniczych, ekonomicznych i uniwersytetów) oraz ARiMR, MRiRW, a także administracji państwowej i samorządowej, związanych z branżą produkcji roślinnej i zwierzęcej.

Kierownik studiów, p.o. –  prof. dr hab. Aneta Wojdyło (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu).

Czas trwania studiów  – 2 semestry, 12 sobotnio-niedzielnych zjazdów oraz konsultacje indywidualne w czasie przygotowywania prac dyplomowych.

Początek studiów –  20 października 2017 rok, w Centrum Kształcenia Ustawicznego Wrocław-Pawłowice, ul. Pawłowicka 87, godz. 9:00

Słuchacze otrzymują  materiały dydaktyczne w postaci zwartej lub elektronicznej.

Studia kończą się złożeniem pracy dyplomowej oraz egzaminem kończącym – pozwalającym na uzyskanie uprawnień w zakresie produkcji rolniczej.

Absolwenci otrzymują urzędowe świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Państwowej Wyższej Szkoły.

Koszt studiów –  3 900 zł za dwa semestry (możliwość opłaty w dwóch ratach).

Konto: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, PKO BP SA Wrocław
62 1020 5242 0000 2102 0029 2045
z dopiskiem: Studia Podyplomowe Agro-Unia XVII edycja D080/0005/17​

WPŁATY BĘDĄ PRZYJMOWANE OD WRZEŚNIA 2017 R.

Warunkiem przyjęcia będzie złożenie następujących dokumentów:

1. kwestionariusz osobowy (do pobrania na stronie studiów AGRO-UNIA)
  2. odpis i kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych;
  3. jedna fotografia;
  4. kserokopia opłaty za studia- min. opłata za I semestr;
  5. oświadczenie o braku roszczeń finansowych w przypadku rezygnacji.

Dokumenty prosimy składać pod adres:

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Sekretariat Studiów Podyplomowych AGRO-UNIA
ul. C.K. Norwida 27, pawilon A-5, pok. 11
lub drogą e-mailową

tel/fax 71 320 5214
osoba kontaktowa: Iwona Sawicka (tel. kom. 607 850 922)

Liczba miejsc jest ograniczona.

Wszystkie zajęcia odbywają się w Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, w zabytkowym kompleksie pałacowym w Pawłowicach, Wrocław, ul. Pawłowicka 87. Na miejscu znajduje się hotel, restauracja, rozległy park. Istnieje możliwość zorganizowania wypoczynku na wolnym powietrzu.

plik PDF Kwestionariusz osobowy plik PDF, 352.95 KB
dokument Word 2007 Kwestionariusz osobowy dokument Word 2007, 12.26 KB
2017-06-14 10:48
dokument Word 2007 Oświadczenie o braku roszczeń finansowych dokument Word 2007, 10.05 KB