Administrator Uczelni Systemu POL-on

Pl. Grunwaldzki 24a, 50-363 Wrocław
pokój nr 138C, I piętro

kontakt: tel. 071 320 17 00

POL-on to zintegrowany system informacji o szkolnictwie wyższym, który wspiera pracę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także Głównego Urzędu Statystycznego oraz Centralnej Komisji do spraw Stopni i Tytułów.

Jego istotnym zadaniem jest stworzenie globalnej bazy danych o jednostkach naukowych, wyższych uczelniach i nauce polskiej. Gromadzone dzięki niemu informacje wspierają procesy decyzyjne Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego odnośnie do polskich uczelni oraz jednostek naukowych. POL-on ułatwia podejmowanie decyzji o ukierunkowaniu wydatków na kształcenie i pomoc materialną dla uczelni wyższych. Pewien zakres informacji zebranych w systemie udostępniany jest publicznie.

Najważniejsze obszary tematyczne Systemu POL-on to:
  • podstawowe dane jednostek naukowych i uczelni wyższych,
  • rejestr uprawnień do nadawania stopni naukowych przez jednostki uczelni wyższych oraz instytuty badawcze i naukowe,
  • zestawienie uprawnień do prowadzenia studiów na określonym kierunku, poziomie i profilu kształcenia,
  • ogólnopolski wykaz studentów,
  • rejestr pracowników naukowych i nauczycieli akademickich,
  • sprawozdawczość uczelni,
  • wykaz działalności upowszechniających naukę,
  • rejestry nieruchomości, infrastruktury, laboratoriów i aparatury,
  • wykaz patentów i dokonań,
  • ankieta jednostki,
  • system wyborczy do Centralnej Komisji do spraw Stopni i Tytułów.

System POL-on zbiera także informacje o znajdujących się w posiadaniu uczelni zbiorach bibliotecznych, przeprowadzanych inwestycjach, projektach naukowych czy publikacjach.

System został zbudowany i jest utrzymywany przez Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (http://www.opi.org.pl)