XXII Ogólnopolski Zjazd Redaktorów Gazet Akademickich

Szanowni Państwo,

Najserdeczniej w imieniu rektorów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich zapraszamy Państwa do stolicy Dolnego Śląska. Jesteśmy zaszczyceni, że w tym roku środowisku akademickiemu Wrocławia przypadło gościć redaktorów gazet akademickich.

Patronat nad XXII Ogólnopolskim Zjazdem Redaktorów Gazet Akademickich objęło Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia, Opola i Zielonej Góry.

Ewa Jaworska
redaktor „Głosu Uczelni. Czasopisma Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu”

Adam Zadrzywilski
redaktor „Gazety Uczelnianej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu”

Termin: 26 – 29 sierpnia 2014 r.

Koszty: 660 zł (trzy noclegi, wyżywienie, przejazdy autokarem, materiały konferencyjne, atrakcje)

W przypadku wcześniejszego przyjazdu prosimy o zgłoszenie z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Nie wszystkie pokoje w hotelu pałacowym są jednoosobowe. Postaramy się umieszczać Państwa osobno, ale może zaistnieć potrzeba dzielenia pokoju z sympatyczną koleżanką lub sympatycznym kolegą.

Zaproszenie na XXII Ogolnopolską Konferencję Redaktorów Gazet Akademickich

Zgłoszenie na XXII Ogolnopolską Konferencję Redaktorów Gazet Akademickich

26 sierpnia (wtorek)
10.00‑11.30 Rejestracja uczestników w Sali Sesyjnej Ratusza (Ratusz 9), kawa na początek
11.30‑12.30 Uroczyste otwarcie, powitanie gości przez przedstawicieli władz miasta oraz władz uczelni; można mieć pytania do miejskich włodarzy
13.00‑14.30 Przejście na Uniwersytet Wrocławski, zwiedzenie Auli Leopoldina, Oratorium Marianum oraz Wieży Matematycznej, a także Kościoła Uniwersyteckiego – zobaczymy czarne perły polskiego baroku
14.30‑15.30 Obiad w mieście
15.30‑17.30 Zwiedzenie Ostrowa Tumskiego, czyli najstarszej części miasta – podążymy szlakiem (krótkim) legend wrocławskich
17.30 Wyjazd do Pawłowic i zakwaterowanie w pałacu
19.00 Ognisko na polanie.

27 sierpnia (środa)
7.30-8.30 Śniadanie w pałacowej restauracji
9.00-10.15 Moje ulubione błędy językowe. Warsztat – poprowadzi Ewa Jaworska
10.15-11.15 Jak uatrakcyjnić tekst w czasopiśmie. Warsztat – poprowadzą Maria Wanke-Jerie i Małgorzata Wanke-Jakubowska
11.15-11.55 Przerwa kawowa
12.00-14.00 Wykład z prawa autorskiego oraz prawa prasowego (poruszone będą sprawy ochrony wizerunku, dóbr osobistych, ochrony wizerunku rzeczy, opracowanie redakcyjne a korekta autorska, itp.) oraz pytania – poprowadzi dr Julian Jezioro
14.00-15.00 Obiad
15.00-16.00 Poobiedni spacer po Arboretum Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
16.30-18.00 Warsztaty w podgrupach, dyskusje dotyczące konkretnych problemów
19.00 Uroczysta kolacja i koncert bluesowo-jazzowy Aleksandra Mrożka

28 sierpnia (czwartek)
7.00-8.300 Śniadanie w pałacowej restauracji.
8.50 Wyjazd z Pawłowic busem do siedziby Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu przy ul. Borowskiej.
9.30-10.30 Wycieczka do Muzeum Farmacji Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (Kurzy Targ 4).
10.45-11.45 Zwiedzenie wystawy gazet akademickich w patio gmachu głównego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu z filiżanką kawy i ciastkiem w ręku. Rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy artykuł popularyzujący naukę.
12.00-13.00 Zwiedzanie Centrum Diagnostyki Eksperymentalnej i Innowacyjnych Technologii Biomedycznych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
13.15-14.15 Zwiedzanie muzeum medycznego w Katedrze Anatomii Prawidłowej (tylko dla ludzi o silnych nerwach).
14.30-15.30 Obiad.
16.00-17.00 Zwiedzanie cmentarza żydowskiego przy ul. Ślężnej we Wrocławiu – wyjątkowy i godny polecenia
od 17.00 Wrocław the meeting place.
29 sierpnia (piątek)
7.00-9.00 Śniadanie i pożegnanie uczestników konferencji.

Sponsor Główny:

santander bank_zachodni