III Międzynarodowa Konferencja: CYFRYZACJA EDUKACJI NA UCZELNIACH PRZYRODNICZYCH

logo_deeu_pl

Komunikacja jako czynnik konstruujący świat
Michał Wendland

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w III Międzynarodowej Konferencji: CYFRYZACJA EDUKACJI NA UCZELNIACH PRZYRODNICZYCH, organizowanej wspólnie przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Narodowy Uniwersytet Przyrodniczy Ukrainy w Kijowie. Konferencja odbędzie się w dniach 25-26 października 2016 na naszej Uczelni.

Hasłem tegorocznego spotkania jest KOMUNIKACJA w e-edukacji. Spoglądając pod różnym kątem na proces przekazywania i odbierania informacji widzimy jego różne realizacje. Inne problemy znajduje socjolog, informatyk, artysta inne przyrodnik lub dydaktyk. Mimo że nie należy już nikogo przekonywać, że dobra komunikacja jest podstawą zarówno procesu badawczego jak i edukacyjnego, to jednak jej wielowymiarowość prowokuje istotne dla nas pytania: Jak komunikować aby się skomunikować? Czy cyfrowi tubylcy i abnegaci komunikują się ze sobą? Jak nowe technologie komunikacyjno-informacyjne mogą wesprzeć zarządzanie procesem nauczania? Czy komunikacja traci a może zyskuje w obliczu ICT? Jak komunikacja wpływa na jakość i efektywność kształcenia? Czy wybuchła rewolucja wizualna? Czy urzeka nas wizualizacja danych? Czy modalność wizualna wkracza czy już na dobre wkroczyła na wyższe uczelnie? Dlaczego ważna jest komunikacja i relacje międzyludzkie w procesie kształcenia zarówno tradycyjnym i na odległość?

W czasie konferencji wątek komunikacji będzie realizowany równolegle w dwóch blokach tematycznych: technologicznym i humanistycznym. Podobnie jak w latach ubiegłych, konferencji towarzyszyć będą warsztaty, a studentów dodatkowo zachęcamy do udziału w sesji posterowej oraz konkursie graficznym.

Na październikowym spotkaniu mile będzie nam ugościć zarówno doświadczonych dydaktyków, jak i adeptów e-edukacji każdego poziomu szkolnictwa, studentów oraz przedstawicieli biznesu.

Organizatorzy:
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu