Konferencja pt.: „Ocena i dalsze postępowanie w przypadku kulawizn u koni”

Prowadzącą konferencję jest uznany na całym świecie lekarz medycyny weterynaryjnej dr Sue Dyson z Wielkiej Brytanii. Dr Dyson jest światowym ekspertem w dziedzinie ortopedii koni, specjalizuje się w diagnostyce kulawizn i słabych wyników u koni sportowych. Jest także ekspertem w diagnostyce obrazowej, w tym radiografii, ultrasonografii, scyntygrafii i rezonansie magnetycznym.

konfy_bihz-2

Na konferencji zostanie przedstawiony temat diagnozy kulawizn, znaczenia ćwiczeń w czasie treningu oraz ocena dopasowania sprzętu jeździeckiego i dosiadu jeźdźca. Konferencja jest skierowana do trenerów, jeźdźców, lekarzy weterynarii, zoofizjoterapeutów, masażystów, a także właścicieli koni. Tematyka ta zainteresuje również studentów wydziałów zootechnicznych i weterynaryjnych, gdzie przekazywana jest wiedza z zakresu hipologii.

24.02.2018
Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt