Konferencja pt.: "Biomechanika Ruchu Konia" (II edycja)

Prowadzącą konferencję jest profesjonalna, sportowa terapeutka i rehabilitantka koni Gillian Higgins z Wielkiej Brytanii. Gillian Higgins przedstawi nowy temat zrozumienia funkcjonowania układu kostnego i mięśniowego, treningu konia przy użyciu ćwiczeń gimnastycznych i pracy z kawaletkami wraz z prezentacją autorskiej techniki malowania koni, a także temat dopasowania siodeł i ćwiczeń rozciągających dla konia. Gillian Higgins na polskim rynku jest znana z dwóch publikacji: „Anatomia i fizjologia w treningu konia” oraz „Jak porusza się Twój koń”.

konfy_bihz-1

Konferencja skierowana jest do hodowców, trenerów, jeźdźców, właścicieli koni, a także zoofizjoterapeutów i lekarzy weterynarii. Tematyka ta zainteresuje również studentów wydziałów zootechnicznych, weterynaryjnych i pokrewnych, gdzie przekazywana jest wiedza z zakresu hipologii.

16-17.06.2018
Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice.

Adres WWW: http://www.konferencjagillianhiggins.pl