Rzeczpospolita Polska

Nowy wzorzec kilograma w 2019 roku - wykład Klausa von Klitzinga, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki

Uwaga!
Dokument, który oglądasz stracił ważność. Może zawierać nieaktualne informacje.

Zapraszamy na wykład w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego na Politechnice Wrocławskiej, czyli cyklu otwartych spotkań z udziałem światowej sławy prelegentów.

Gościem seminarium będzie profesor Klaus von Klitzing – laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki.

Naukowiec pracuje obecnie w Instytucie Badań Ciała Stałego im. Maxa Plancka w Stuttgarcie. Na Politechnice Wrocławskiej wygłosi wykład pt. "Nowy wzorzec kilograma w 2019 roku: Największa rewolucja w metrologii po rewolucji francuskiej". Prelekcja dotyczy planowanej w przyszłym roku historycznej zmiany w Międzynarodowym Układzie Jednostek Miar, czyli tzw. układzie SI. Spotkanie przeznaczone jest dla studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych pogłębianiem swojej wiedzy z zakresu nauk ścisłych.

Wykład prof. Klausa von Klitzinga odbędzie się we wtorek, 17 kwietnia, o godzinie 14.00, w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej, bud. D-20, ul. Janiszewskiego 8. Prelekcja prowadzona będzie w języku angielskim i symultanicznie tłumaczona na język polski. Obowiązuje bezpłatna rejestracja uczestnictwa na portalu evenea.pl.

Więcej informacji na stronie.