Rzeczpospolita Polska

Zaproszenie na warsztaty „W drodze na Szczyt Klimatyczny COP24 w Katowicach. Negocjacje klimatyczne w praktyce”

Uwaga!
Dokument, który oglądasz stracił ważność. Może zawierać nieaktualne informacje.

warsztaty_climate_naglowek

 

ZAPROSZENIE NA WARSZTATY

„W drodze na Szczyt Klimatyczny COP24 w Katowicach. Negocjacje klimatyczne w praktyce”

środa, 21.11.2018 r., godz. 9:30-15:00
  Hotel Mercure Wrocław Centrum
(plac Dominikański 1 50-159 Wrocław)

Szanowni Państwo,

za kilka tygodni Katowice staną się na kilkanaście dni miejscem najważniejszych globalnych dyskusji i negocjacji klimatycznych. 24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24) zgromadzi tysiące gości z całego świata, których zadaniem będzie wypracowanie zasad wdrożenia Porozumienia paryskiego i wyznaczenie kierunków polityki klimatycznej na następne dekady.

Wyniki najnowszych badań potwierdzają, że działalność człowieka ma negatywny wpływ na klimat i że jest on o wiele większy, niż dotychczas sądzono. Zdaniem większości naukowców postępujący wzrost średniej temperatury Ziemi prowadzi do powstawania i nasilenia się ekstremalnych zjawisk pogodowych.

Według Ekspertów IPCC - Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (ang. Intergovernmental Panel on Climate Change) - autorów opublikowanego niedawno raportu dotyczącego zmian klimatycznych - powstrzymanie katastrofalnych w skutkach zmian jest możliwe przy założeniu, że uda się ograniczyć emisję gazów cieplarnianych o około 45% na przestrzeni nadchodzących 12 lat.

Pomimo, że głównymi emitentami dwutlenku węgla są energetyka, rolnictwo, transport i przemysł, skuteczne powstrzymanie zmian klimatycznych będzie uzależnione od działań we wszystkich obszarach aktywności ludzkiej, także w obrębie naszych gospodarstw domowych. W związku z tym niezbędne jest podnoszenie świadomości ekologicznej, zmiana postaw i zachowań społecznych.
Nie czekajmy aż będzie za późno na powstrzymanie negatywnych zmian klimatycznych! Zacznijmy działać razem już teraz!

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa wraz z Konsulatem Generalnym Niemiec we Wrocławiu oraz Partnerami Stowarzyszeniem BoMiasto, Porozumieniem Koalicja Klimatyczna, Instytutem Rozwoju Terytorialnego, Komisją Rektorską ds. Społecznej Odpowiedzialności (Green Team) Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Stowarzyszeniem Ekologicznym EKO-UNIA zapraszają serdecznie na warsztaty w formie przygotowanej przez ekspertów gry negocjacyjnej, podczas której goście spotkania wcielą się w role uczestników Szczytu Klimatycznego i wezmą udział w symulowanych obradach mających na celu obniżenie emisji CO2 o połowę w określonym czasie.

Warsztaty poprzedzone zostaną prezentacją wyników badań opublikowanych w najnowszym raporcie IPCC oraz dyskusją o wpływie zmian klimatycznych na zdrowie i życie człowieka. Pokażemy również dobre praktyki firm, które kierując się tzw. nową filozofią biznesu wdrażają najnowsze technologie służące ochronie klimatu oraz opowiemy o tym z czego składają się i jak działają szczyty klimatyczne.

Do zobaczenia na warsztatach !

Zespół Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej

Program

Rejestracja na wydarzenie

Patroni medialni:

warsztaty_climate_patroni_medialni