VI Międzynarodowa konferencja „Cyfryzacja edukacji na uczelniach przyrodniczych”

logo_deeu_kolor

Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów
Albert Einstein

Zapraszamy do uczestnictwa w VI Międzynarodowej konferencji „Cyfryzacja edukacji na uczelniach przyrodniczych” organizowanej przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Narodowy Uniwersytet Przyrodniczy Ukrainy w Kijowie. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 20-21 listopada 2019 roku w siedzibie naszej uczelni.

Hasłem tegorocznego spotkania są e-materiały dydaktyczne – trud tworzenia i sztuka korzystania. Wykorzystywanie e-materiałów dydaktycznych jest podstawą efektywnego nauczania zdalnego. Przygotowywanie ich wymaga jeszcze większego wysiłku i precyzji niż ma to miejsce podczas opracowywania materiałów na zajęcia stacjonarne. Studenci wielokrotnie mogą się zapoznawać z zasobami w Internecie, przez co wyłapywane są najmniejsze pomyłki. Materiały muszą być także atrakcyjne wizualnie, bezbłędne pod względem językowym oraz odpowiadać standardom WCAG. W czasie konferencji omówimy problematykę przygotowywania e-zasobów zarówno w kontekście technologicznym, jak i humanistycznym.

W czasie konferencji wątek przygotowywania e-materiałów dydaktycznych będzie realizowany w dwóch blokach tematycznych: technologicznym i humanistycznym. Tak jak w poprzednich latach, spotkaniu będą towarzyszyć warsztaty, a także konkurs dla studentów i wykładowców.

Liczmy na obecność pracowników naszego Uniwersytetu i zachęcamy ich do czynnego uczestnictwa w konferencji, ponieważ jest istotna do działań prowadzonych przez Uczelnię w zakresie tworzenia nowoczesnej dydaktyki. Swoimi doświadczeniami będą dzielić się nauczyciele akademiccy, adepci e-learningu, studenci oraz przedstawiciele biznesu.

Organizatorzy:

• Centrum Kształcenia na Odległość, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
  • Wydział Technologii Informacyjnej, Narodowy Uniwersytet Przyrodniczy Ukrainy w Kijowie

Szczegóły na stronie:

deeu.upwr.edu.pl