Barwne prześwity - wystawa malarstwa Anny Borcz

Krosno, 8-30 stycznia 2020

Galeria Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. St. Pigonia

Wystawa ukazuje przenikanie światła w delikatnych akwarelach, zdecydowanych kolorystycznie pracach olejnych i lśniących „mozaikach – kolażach” na płótnie. Światło przenika przez wodę i szkło, pełza po kształtach żagli, drzew, przedmiotów i dynamicznych postaci.

Dr Anna Borcz

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jest wykładowcą Uniwersytetu Przyrodniczego na kierunku architektura krajobrazu. Autorka eksperymentuje z różnymi technikami ekspresji plastycznej tj.: pouring akryl, malarstwo olejne, rysunek, collages, fotografia. Prezentowała swoje obrazy na wystawach indywidualnych w kraju i zagranicą (Niemcy, Francja, Ukraina, Szwajcaria, Rosja, Mołdawia, Finlandia, Uzbekistan, Portugalia). W 2006 r. uzyskała stopień doktora sztuki.

A. Borcz na wystawie w Krośnie

Autorka z dyrektorem liceum plastycznego w Krośnie

Goście wernisażu 8.01.2020

Bordowe żagle 30x40cm akwarela