Ogólnopolski Dzień Informacyjny Konkursu Bio-based Industries Joint Undertaking (BBI JU)

konferencja_bbi_ju123

Ogólnopolski Dzień Informacyjny
Konkursu Bio-based Industries Joint Undertaking (BBI JU)

3-4 marca 2020 Wrocław

Wydarzenie organizowane jest przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (UPWr – członka Bio-Based Industries Consortium) przy wparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW), Wrocławskiego Parku Technologicznego S.A. (WPT), NUTRIBIOMED Klaster, oraz Bio-Based Industries Joint Undertaking (BBI JU) i Bio-Based Industries Consortium (BIC), Krajowego Punktu Kontaktowego PB UE.

Gośćmi wydarzenia będą przedstawiciele Komisji Europejskiej i konsorcjum Bio-Based Industries Consortium (BIC), w skład którego wchodzą przedstawiciele europejskich dużych oraz małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), regionalnych klastrów, europejskich stowarzyszeń handlowych i europejskich platform technologicznych oraz studenci UPWr, którzy poszerzali swoje kompetencje z zakresu przedsiębiorczości.

Celem spotkania 3 marca jest prezentacja wyróżnionych projektów studentów UPWr opracowanych w ramach zajęć przedsiębiorczości.

Celem spotkania 4 marca jest:

• przedstawienie tematyki konkursu BBI JU 2020 dla sektora bioprzemysłu,
  • przekazanie informacji dotyczącej sposobu aplikowania, przygotowania wniosków oraz tworzenia konsorcjów projektowych,
  • przedstawienie i wymiana informacji o możliwościach, jakie wynikają z partnerstwa publiczno-prywatnego BBI JU, wpływające na zwiększenie inwestycji w rozwój zrównoważonego sektora przemysłu opartego na biogospodarce w Polsce i Europie,
  • przedstawienie zwycięskich projektów finansowanych w ramach BBI JU z udziałem europejskich oraz polskich firm,
  • umożliwienie nawiązywania kontaktów, których celem jest nawiązanie współpracy na tegoroczne konkursy BBI JU.

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres:

plik PDF BBI JU National Info Day Poland, 3 marca - agenda plik PDF, 589.02 KB
2020-03-02 13:46
plik PDF BBI JU National Info Day Poland, 4 marca - agenda plik PDF, 380.37 KB
2020-02-20 12:08

REJESTRACJA

Rejestracja uczestników będzie trwała od 9:00 do 9:30.

Adres Wrocławskiego Parku Technologicznego

Wrocławski Park Technologiczny S.A.

DELTA Building

ul. Duńska 9, Wrocław

Jak się dostać do miejsce konferencji:

Wrocławski Park Technologiczny znajduje się w samym centrum silnie uprzemysłowionej części miasta. Jest to 5 km odległości od obwodnicy, 8 km od portu lotniczego im. Mikołaja Kopernika. Dojazd taksówką z lotniska zajmuje 9 min, autobusem nr 106 około 30 min.

ZAKWATEROWANIE

Najbliższym do miejsca konferencji hotelem jest

Park Hotel Diament (2 min pieszo)

Kolejne polecane hotele usytuowane są w centrum miasta w okolicach rynku i ratuszu miasta. W pobliżu znajdują się:

Hotel Mercure Wroclaw Centrum

Radisson Blu Hotel Wroclaw

John Paul II Hotel

Bio-Based Industries Joint Undertaking to wspólne przedsięwzięcie Unii Europejskiej i europejskiego sektora przemysłowego reprezentowanego przez Biobased Industries Consortium (BIC) w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego. Partnerstwo działa w ramach programu finansowania badań naukowych i innowacji w Horyzont 2020 i dysponuje kwotą 3,7 miliarda euro przeznaczoną na inwestycje w obszarze przemysłu opartego na materiałach pochodzenia biologicznego.

Presentations for download

plik PDF Agata Foks – Rola Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w działaniach BBI JU plik PDF, 849.16 KB
2020-03-05 11:00
plik PDF Jean-François Hulot – Bioeconomy and the European Green Deal plik PDF, 4.08 MB