Rzeczpospolita Polska

Dziennik

logo 

W DZIENNIKU z 16 sierpnia ukazała się reklama konsorcjum uczelni rolniczych oraz Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Realizują ona projekt „Opracowanie programu nauczania do kształcenia na odległość na kierunku rolnictwo”.

* * *

W DZIENNIKU z 21 sierpnia opublikowano raport, w którym wymienione zostały kierunki studiów „zagrożone zamknięciem”, wśród nich były również trzy realizowane na wrocławskiej AR. W tym samym numerze w zestawieniu zatytułowanym „Tutaj jest najwyższy poziom nauczania” znalazła się wrocławska weterynaria.

* * *

W DZIENNIKU z 24 sierpnia opublikowano wyjaśnienie PKA w związku z zamieszczonym 21 sierpnia wykazem kierunków, z warunkową oceną PKA. Wymieniono te kierunki, które przy powtórnej kontroli uzyskały ocenę pozytywną. Wśród nich były: rolnictwo, budownictwo oraz zootechnika.

* * *

W załączniku pt. „Kompendium wiedzy” do DZIENNIKA z 6 września zamieszczono informację o dodatkowej rekrutacji na uczelnie rolnicze, medyczne, morskie i sportowe, w tym także na Akademię Rolniczą we Wrocławiu.

* * *

Obszerny wywiad z bohaterem jednego z najsłynniejszych zdjęć stanu wojennego, ówczesnym studentem wrocławskiej Akademii Rolniczej Jarosławem Hykiem, zamieścił DZIENNIK w wydaniu z 13 grudnia 2006. Obok zdjęcia 45-letniego dziś mężczyzny widać stopklatki ze sceny rozjeżdżania studenta przez ciężarówkę ZOMO. Obrażenia, choć poważne, okazały się niegroźne dla życia. Jarosław Hyk mówi dziś, że miał wiele szczęścia i, mimo dramatycznych przeżyć, nie zawiesił działalności opozycyjnej. Naraził się na kolejne szykany, zatrzymania i pobicia…