Rzeczpospolita Polska

Noc Laboratoriów

noc_laboratoriow_2018

Noc Laboratoriów 2018 – Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Noc Laboratoriów jest pierwszym takim wydarzeniem we Wrocławiu – wrocławskie firmy i organizacje zaproszą mieszkańców do zwiedzania przestrzeni, w których na co dzień toczą się prace nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami w obszarach technologii, chemii, biologii i innych.

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu to jedna z najlepszych specjalistycznych uczelni w kraju. Prowadzi kształcenie i badania w dziedzinach przyrodniczych i rolniczych, jak również inżynieryjnych i technicznych, w tym – biotechnologicznych. Przekazywana wiedza i projekty realizowane na UPWr uwzględniają wszystkie aspekty zrównoważonego rozwoju przyjaznego ludziom i zwierzętom.

20 października 2018 r. w ramach Nocy Laboratoriów naukowcy UPWr zapraszają do kosmetycznego laboratorium.


contenty borowinowe


Program

W tym roku w ramach Nocy Laboratoriów Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu odkryje przed wrocławianami tajemnice kosmetyków – roślinnych, ekologicznych i domowych. Naukowcy pokażą, jak samodzielnie zrobić krem – nawilżający, odżywczy na noc, pod oczy z kolagenem i do rąk – a kosmetolodzy opowiedzą o najczęstszych kosmetycznych pułapkach i mitach, doradzą jak dobrać kosmetyki do stanu skóry i na co zwrócić uwagę w drogerii.

Warsztaty poprowadzimy we współpracy z firmą Tołpa, która nazwę i bazę swoich kosmetyków zawdzięcza prof. Stanisławowi Tołpie, pierwszemu rektorowi Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i twórcy preparatu torfowego – substancji wzmacniającej odporność, przyspieszającej regenerację organizmu i poprawiającej kondycję skóry.

Godziny rozpoczęcia: 17:00, 19:00, 21:00
Czas trwania: około 90 minut
Miejsce: gmach główny Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, ul. Norwida 25, I piętro, laboratorium chemiczne
Limit miejsc na każdą godzinę: 16
Wiek: od 16 roku życia

Zapisy: https://noclaboratoriow.evenea.pl/

Kontakt:


noc_laboratoriow_plakat