Aukcja obrazów na cel charytatywny

W środę, 13 stycznia 2010 roku, podczas Koncertu Noworocznego będzie można nabyć na aukcji prace malarskie i rysunkowe studentów oraz pracowników Instytutu Architektury Krajobrazu, który jest organizatorem akcji.

Proponujemy obrazy olejne profesora Akademii Sztuk Pięknych Piotra Błażejewskiego – kompozycja abstrakcyjna i dr Anny Borcz – obrazy figuratywne, satyryczne rysunki piórkiem dr. Jerzego Potyrały, kolaże rzeźbiarza prof. Alojzego Gryta oraz martwą naturę znanego wrocławskiego twórcy Jerzego Kapłańskiego, którego wystawę prezentujemy w uczelnianej galerii „Horyzont” (pierwsze piętro Centrum Dydaktyczno-Naukowego), a także pejzaż artysty plastyka Kazimierza Franczuka, pokazywany na wystawie „I Międzynarodowej Szkoły Letniej Krajobrazu”.

Pejzaże i kwiaty były malowane przez studentów architektury krajobrazu podczas plenerów oraz zajęć dydaktycznych, w różnych technikach: akwarele, tempery, rysunki kredką i piórkiem.

Całość dochodów z aukcji przeznaczona jest dla Pani Ewy Czyż.

Wpłaty można takze dokonywać bezpośrednio na konto Ewy Czyż:

Bank Spółdzielczy Oleśnica
18958410183002020214540001