Rzeczpospolita Polska

Gra Miejska Wirus


 

gra miejska Wirus

 

Złap Wirusa! Zima minęła, słoneczko świeci, najwyższy czas złapać wirusa. Ale nie o zwyczajną grypę chodzi. Na grze miejskiej „Wirus” w ramach V Ogólnopolskich Dni Biotechnologii (lub w ramach Dni DNA) złapiesz coś znacznie bardziej intrygującego.

Masz niespełna cztery godziny, by pokonać wirusa i wygrać fajne nagrody. A przecież wszystko zaczęło się całkiem niewinnie podczas zwykłego sympozjum naukowego. Na skutek okropnej pomyłki w samym sercu Wrocławia uwalnia się śmiertelny wirus. Całe laboratorium pogrąża się w chaosie szukając winnych. Administracja próbuje przekonać SANEPID, że sytuacja jest pod kontrolą, SANEPID powstrzymuje wojsko, naukowcy się kłócą, a armia czeka tylko na rozkaz użycia odpowiednich środków zaradczych. W samym centrum tego galimatiasu znajdujesz się ty i twoi współpracownicy. Na grze w zabawny sposób dowiesz się tego i owego o współczesnej nauce i eksperymentach. Udział w grze jest darmowy. Na miejscu czeka na ciebie wiele ciekawych doświadczeń i zadań.

Wystarczy zgłosić się na maila: . Do gry przyjmowane są drużyny składające się z osób dorosłych (lub dzieci i dorosłych) od dwóch do czterech osób. Jeżeli nie masz chętnego do gry partnera, znajdziemy ci go na miejscu. Gra zaczyna się o godzinie 12 na dziedzińcu Katedry Antropologii Uniwersytetu Wrocławskiego przy ulicy Kuźniczej 35. Więcej szczegółów znaleźć można na stronie www.facebook.com/WroclawskieGryMiejskie. Organizatorem gry są Wrocławskie Gry Miejskie przy wsparciu Koła Naukowego Psychologii i Sztuki Ekspresja z Politechniki Wrocławskiej.