Rzeczpospolita Polska

Cyfrowy niezbędnik użytkownika internetu - warsztaty

Uwaga!
Dokument, który oglądasz stracił ważność. Może zawierać nieaktualne informacje.
ckno_warsztaty

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na bezpłatne warsztaty: CYFROWY NIEZBĘDNIK UŻYTKOWNIKA INTERNETU - DOSTĘPNOŚĆ W KULTURZE, EDUKACJI I KOMUNIKACJI. Ich celem jest przybliżenie podstawowych zasad określających, w jaki sposób treści internetowe, prezentacje multimedialne można uczynić bardziej dostępne.

  • Dlaczego i jak należy stosować wytyczne WCAG 2.0 (Web Content Accessibility Guidelines)?
  • Aspekty prawne związane z wytycznymi WCAG 2.0, najważniejsze zasady i zalecenia
  • Przykładowe narzędzia/aplikacje stosowane w celu ułatwienia przyswajania informacji umieszczonych w Internecie, w szczególności włączające osoby starsze, w podeszłym wieku oraz osoby z dysfunkcjami
  • Dobre praktyki w procesie przygotowywania i projektowania strony www
Osoby starsze, w podeszłym wieku oraz osoby z dysfunkcjami (wzroku lub słuchu) napotykają na wiele problemów w trakcie korzystania z treści serwisów internetowych. W związku z powyższym faktem, nauczyciele, projektanci serwisów internetowych, urzędnicy, studenci, pracownicy wydawnictw, tłumacze, itd. mają obowiązek zaznajomienia się z 12 wytycznymi, które stanowią fundament dostępności. W trakcie warsztatów uczestnicy zapoznają się z przykładowymi technologiami asystującymi tj. wskaźniki, lupy, itp., które najczęściej są już podstawowym elementem w każdym komputerze.

Warsztaty odbędą się 26 maja 2015 r. o godz. 15.00-16.30 w budynku CDN (pl. Grunwaldzki 24a), sala 138 C.

Zapisy i szczegóły

Wydarzenie na facebooku