Rzeczpospolita Polska

EU-EXCEL - wsparcie młodych z pomysłem na biznes

Uwaga!
Dokument, który oglądasz stracił ważność. Może zawierać nieaktualne informacje.

eu_xcel_logo


EU-EXCEL to program, który pozwala młodym ludziom stworzyć międzynarodowy  projekt, rozwinąć ich wiedzę i umiejętności oraz realizować pomysły na biznes. Do udziału w programie zachęcamy pasjonatów nowych technologii płynnie mówiących po angielsku, a także osoby posiadające praktyczne doświadczenie lub wiedzę z różnych dziedzin (np.: kierunki ścisłe, biznesowe, nauki humanistyczne, nauki przyrodnicze i kierunki artystyczne).

Celem projektu jest wsparcie młodych osób zarówno tych z pomysłem na biznes, jak i chcących rozwijać swoje umiejętności, w dążeniu do stworzenia europejskiego start-upu. Uczestnicy programu pracując w międzynarodowych zespołach będą wspólnie rozwijać pomysły i tworzyć technologie związane m.in. z internetem rzeczy, rozwiązaniami IT w służbie zdrowia lub rozwoju społecznego, dużymi bazami danych czy e-commerce. W ramach projektu zapewniona jest możliwość współpracy z mentorami z całej Europy, a także wsparcie w doborze odpowiedniego zespołu i  tworzeniu pomysłu na start-up podczas bezpłatnych warsztatów w jednym z sześciu miast europejskich.

Dzięki dofinansowaniu z Komisji Europejskiej udział w EU-XCEL jest całkowicie bezpłatny. Rekrutacja trwa do 27 lutego 2016 r.

Więcej informacji znaleźć można na portalach Facebook, Twitter i LinkedIn oraz na stronie www projektu (pobierz ulotkę informacyjną w pdf).