Projekty Climate-KIC - spotkanie informacyjne

Zapraszamy na spotkanie informacyjne, dotyczące uczestnictwa studentów, doktorantów i pracowników uczelni w projektach organizowanych w ramach działalności Climate-KIC 2016.

Spotkanie odbędzie się 1 marca 2016 roku o godz. 9.00 w sali 005 Instytutu Inżynierii Rolniczej przy ul. Chełmońskiego 37 (budynek F8).

logo_climatekic

Podczas spotkania Tomasz Pająk z Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A przybliży możliwość uczestnictwa w projektach:

• ClimateLaunchpad 2016 – największy europejski konkurs dla wczesnych pomysłów biznesowych oraz prac badawczych nadających się do wdrożenia do biznesu z zakresu: ochrona środowiska, ochrona klimatu, zrównoważony rozwój, OZE, żywność ekologiczna oraz branże pokrewne. Finał konkursu odbędzie się w dniach 7-8 X 2016 w Tallinnie. Nagrody w konkursie to 10, 5 oraz 2,5 tys. euro. Poszukujemy 3 zespołów projektowych, które będą reprezentować nasz kraj na finale konkursu. W zeszłym roku w finale konkursu w temacie pojazdów elektrycznych w Amsterdamie uczestniczył Michał Śpitalniak – doktorant Uniwersytetu Przyrodniczego.
  • Acceleration Programme 2016 – program grantowy z pulą nagród na poziomie 100 tys. euro. Do tej pory przyznaliśmy 11 grantów na łączną kwotę 200 tys. euro – niestety ani jeden nie trafił jeszcze do pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego. Zakres tematyczny: ochrona środowiska, ochrona klimatu, zrównoważony rozwój, OZE, żywność ekologiczna oraz branże pokrewne. Dodatkowo poszukujemy pomysłodawcy, który reprezentować będzie nasz kraj na Festiwalu Innowacji, który odbędzie się w tym roku we Frankfurcie. Podczas Festiwalu Innowacji delegaci poszczególnych państw walczyć będą o nagrody, których pula sięga 65 tys. euro.
  • Climate KIC Alumni – możliwości udziału w spotkaniach/szkoleniach/wizytach studyjnych dla absolwentów (Alumni) programów edukacyjnych realizowanych pod szyldem Climate-KIC.
  • InclusiveEV – wspólny projekt realizowany we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu w temacie pojazdów elektrycznych.