Warsztaty i wykłady: "Światło i cień w krajobrazie miasta"

ŚWIATŁO I CIEŃ W KRAJOBRAZIE MIASTA to forma interdyscyplinarnego projektu łącząca środowiska akademickie wrocławskich uczelni: Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Ma na celu wypracowanie wspólnej wizji nocnego krajobrazu miasta w myśl idei zrównoważonego rozwoju. Na wspólnej platformie wiedzy dokona się kreacja i aplikacja pomysłu oświetlenia i iluminacji na fragmencie głównej zachodniej arterii komunikacyjnej Wrocławia.

W ramach kilkuetapowego projektu studenci w 10-osobowych interdyscyplinarnych grupach przygotują projekt oświetlenia wybranego fragmentu ul. Legnickiej, a najlepsze pomysły zostaną zrealizowane.

18 maja o godz. 12:00 odbędzie się konferencja podsumowująca projekt z otwartymi wykładami o wykorzystaniu światła w przestrzeni miejskiej.

Więcej informacji i tematy wykładów w harmonogramie wydarzenia.