Rzeczpospolita Polska

Pomoc dla Agaty

Uwaga!
Dokument, który oglądasz stracił ważność. Może zawierać nieaktualne informacje.

agataAgata w wieku 31 lat zachorowała na nowotwór jajnika. Polscy lekarze nie dawali jej szans. Jednak znalazł się zespół lekarzy w Rotkreuzklinikum w Monachium, gdzie skutecznie przeprowadzono operacje ratujące życie oraz podjęto leczenie (niedostępne w Polsce), które przez wiele miesięcy pomogło skutecznie walczyć z chorobą. To wszystko nie miałoby miejsca, gdyby nie finansowe wsparcie wielu ludzi, nie tylko przyjaciół, ale także środowisk zawodowych i sportowych. Za pośrednictwem Fundacji EDF Polska udało się zebrać kwotę, która zapewniła dalsze leczenie za granicą (nierefundowane przez NFZ). Z wielkim sukcesem Agata wracała do sił. Przez ponad rok była wolna od komórek nowotworowych.

W listopadzie 2016 roku nastąpił nawrót choroby. Lekarze w Niemczech znowu są gotowi podjąć walkę. Prosimy o pomoc w uzbieraniu funduszy na dalszą możliwość jej leczenia.

Agata Porzuczek w 2008 roku ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej, a w 2011 obroniła rozprawę doktorską zrealizowaną w Katedrze i Klinice Chirurgii UPWr. Od tego czasu zajmowała się leczeniem koni w całej Małopolsce. Jest osobą o wielkim sercu. W chorobie wspiera innych chorych, którzy walczą o życie. Pomóżmy dzisiaj Agacie!

Fundacji EDF Polska

Nr rachunku 66 1560 0013 2353 6765 9000 0010

z dopiskiem "Agata Porzuczek" lub "Porzuczek"