Rzeczpospolita Polska

Fascynujący Świat Roślin – 18 maja

Uwaga!
Dokument, który oglądasz stracił ważność. Może zawierać nieaktualne informacje.
drzewo


logo
fascination_of_plants_day2017         Zapraszamy mieszkańców Wrocławia i regionu 18 maja 2017 r., od godz. 9.00 do 14.00 do holu budynku Centrum Dydaktyczno-Naukowego pl. Grunwaldzkim 24A, na spotkanie ze specjalistami z zakresu żywienia, fizjologii i uprawy roślin - tych które zjadamy i tych ozdobnych. Porozmawiacie z lekarzami roślin.  

Pokażemy, że większość związków chemicznych, których potrzebujemy w zdrowej diecie, jest w roślinach spotykanych każdego dnia.

Zapraszamy nie tylko osoby, które pragną rozpocząć przygodę z „zielonymi przyjaciółmi”, ale również pasjonatów mających doświadczenie w uprawie roślin: w domu, na tarasach, balkonach lub ogródkach przydomowych. Na spotkanie można przynieść roślinę. Można przyjść porozmawiać o wszystkim co Was w wyglądzie rośliny niepokoi. Zapytajcie, dlaczego od kilku lat nie rośnie! Dowiecie się jakie gatunki warto uprawiać w ogrodach na tarasach i balkonach, jak je nawozić, jak chronić przed szkodnikami i chorobami powodowanymi przez różne czynniki. Owady będzie można obejrzeć okiem nieuzbrojonym. Na grzyby i bakterie chorobotwórcze popatrzeć pod mikroskopem. Zapytacie o zioła, które pachną cytryną, czym zastąpić cukier z buraków, gdzie jest dużo, antyoksydantów, antocyjanów, witaminy C i magnezu i wapnia, i… rożnych innych substancji.

Dla tych, którzy do nas nie trafią z uwagi na pracę, obowiązki domowe, zachęcamy do konsultacji telefonicznych, 18 maja od godz. 9.00 do 14.00. tel 71 320 17 46.

Zapraszamy!