Rzeczpospolita Polska

Ogłoszenia Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Uwaga!
Dokument, który oglądasz stracił ważność. Może zawierać nieaktualne informacje.

 

 

TEAM BUILDING – trwają konkursy na granty zespołowe

Aż 95 mln zł łącznie jest do zdobycia w kolejnych konkursach w programach TEAM, TEAM-TECH oraz TEAM-TECH Core Facility i TEAM-TECH Core Facility PLUS. Wnioski można składać do 15 stycznia 2018. Konkursy są otwarte dla badaczy z Polski i z zagranicy, niezależnie od narodowości.
Sprawdź jak zdobyć grant

 

Międzynarodowe Agendy Badacze > 23.10.2017 - 20.12.2017

Środki na stworzenie w Polsce wyspecjalizowanych jednostek badawczych, które będą realizować oryginalne programy B+R we współpracy z renomowanymi ośrodkami naukowymi z zagranicy.
Czytaj dalej

 

Program TEAM > 15.11.2017 - 15.01.2018

Program TEAM oferuje granty dla zespołów badawczych kierowanych przez wybitnych naukowców o międzynarodowej renomie. Wysokość finansowania: ok. 3,5 mln zł.
Czytaj dalej

 

Program TEAM-TECH > 15.11.2017 - 15.01.2018

W programie TEAM-TECH można zdobyć granty na projekty dotyczące rozwoju technologii, procesu lub innowacyjnego produktu. Wysokość finansowania: ok. 3,5 mln zł.
Czytaj dalej

 

Program TEAM-TECH Core Facility > 15.11.2017 - 15.01.2018

W programie TEAM-TECH Core Facility oferowane są granty dla zespołów badawczych realizujących projekty, których celem jest powstanie lub rozwój usługi z wykorzystaniem dostępnej aparatury badawczej i świadczenia tej usługi na zasadach rynkowych. Wysokość finansowania: ok. 3,5 mln zł na 3 lata z możliwością przedłużenia.
Czytaj dalej

 

Program TEAM-TECH Core Facility PLUS > 15.11.2017 - 15.01.2018

W programie TEAM-TECH Core Facility Plus oferowane są granty można zdobyć granty dla zespołów badawczych realizujących projekty, których celem jest powstanie lub rozwój usługi z wykorzystaniem dostępnej aparatury badawczej i świadczenia tej usługi na zasadach rynkowych. Wysokość finansowania: ok. 1,5 mln zł na 18 miesięcy.
Czytaj dalej

 

Program First Team > 08.01.2018 - 05.03.2018

Finansowanie pierwszych zespołów badawczych kierowanych przez młodych doktorów. Wysokość finansowania: ok. 2 mln zł.
Czytaj dalej

 

Program Homing > 08.01.2018 - 05.03.2018

Staże podoktorskie w Polsce. Wysokość finansowania: ok. 800 tys. zł.
Czytaj dalej

 

Program Powroty > 08.01.2018 - 05.03.2018

Staże podoktorskie realizowane przez młodych doktorów powracających po przerwie do pracy naukowej. Wysokość finansowania: ok. 800 tys. zł.
Czytaj dalej

 

Monografie i adiustacje > na bieżąco

Finansowanie wydania wyłanianych w konkursie, oryginalnych i wcześniej niepublikowanych prac z zakresu nauk humanistycznych i społecznych. Zgłoszenia przyjmowane są w trybie ciągłym. Zobacz także ofertę w module ADIUSTACJE.
Czytaj dalej

 

Polsko-Amerykańska nagroda naukowa > 31.12.2017

Polsko-Amerykańska Nagroda Naukowa jest wspólnym przedsięwzięciem American Association for the Advancement of Science (AAAS) i Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (FNP). Celem nagrody jest wzmocnienie i podkreślenie wartości współpracy pomiędzy naukowcami z Polski i Stanów Zjednoczonych. Nagroda przyznawana jest w drodze konkursu i może być przyznana w każdej dziedzinie nauki z wyjątkiem sztuk pięknych. Konkurs jest prowadzony w trybie nominacji (autonominacje są także przyjmowane).
Czytaj dalej

 

Znamy laureatów nagród FNP 2017

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej po raz dwudziesty szósty przyznała Nagrody Fundacji, które cieszą się opinią najważniejszego wyróżnienia naukowego w Polsce. Laureatami zostało czterech wybitnych polskich uczonych – prof. Piotr Trzonkowski, prof. Daniel Gryko, prof. Andrzej Trautman oraz prof. Krzysztof Pomian. Więcej

 

140 mln zł w konkursie MAB

Do 20 grudnia br. trwa nabór wniosków w konkursie w programie Międzynarodowe Agendy Badawcze. Wnioski mogą składać wybitni naukowcy z całego świata, którzy zamierzają realizować projekt MAB w jednostce zlokalizowanej na terytorium Polski.
Więcej

 

Projekt astrocent zdobył finansowanie w programie MAB

Badania związane z detekcją fal grawitacyjnych i ciemnej materii przy użyciu zaawansowanych instrumentów technologicznych to główny obszar działalności międzynarodowego centrum naukowego Astrocent, które powstanie w Polsce w ramach programu Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB).
Więcej

 

Promocja najnowszej książki prof. Przemysława Urbańczyka 

Serdecznie zapraszamy na dyskusję o najnowszej książce prof. Przemysława Urbańczyka pt. "Bolesław Chrobry - lew ryczący" wydanej w serii MONOGRAFIE FNP. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 2 grudnia, o godz. 12.00 w Sali Kinowej Zamku Królewskiego. Wydarzenie towarzyszy XXVI Targom Książki Historycznej, które odbywają się w zamkowych Arkadach Kubickiego od 30.11 do 03.12. Seria MONOGRAFIE FNP będzie prezentowana przy stoisku nr 85.
Więcej

 

Ciekawa praca dla badaczki i badacza 

Ponad 25 ofert pracy w projektach badawczych laureatów FNP czeka na badaczki i badaczy. Zapraszamy do zapoznania się z zakładką PRACA na stronie internetowej FNP. Poszukiwani są doktoranci, post-docy, studenci.
Więcej