Rzeczpospolita Polska

„O wynalazkach po sąsiedzku” – zaproszenie na spotkanie we Wrocławskim Parku Technologicznym

Uwaga!
Dokument, który oglądasz stracił ważność. Może zawierać nieaktualne informacje.

plakat_o_wynalazkach_po_sasiedzku_15.06.2018

Biuro ds. rozwoju przedsiębiorczości i współpracy z gospodarką UPWr w imieniu Wrocławskiego Parku Technologicznego zaprasza na spotkanie z cyklu „O wynalazkach po sąsiedzku”, które odbędzie się 15 czerwca (piątek), od godz. 13:00, w sali konferencyjnej w budynku Sigma WPT (ul. Duńska 11). Ideą cyklu spotkań jest poznanie się firm ulokowanych na terenie WPT lub korzystających z jego infrastruktury, wymiana doświadczeń i informacji oraz poszukiwanie możliwości współpracy. Serdecznie zapraszamy do udziału także osoby spoza WPT, zainteresowane założeniem firmy, posiadające pomysł biznesowy lub naukowców prowadzących prace badawczo-rozwojowe, gdyż spotkanie to świetna okazja, aby poznać nowych partnerów biznesowych oraz nawiązać cenne kontakty.


Podczas spotkania zaprezentują się:


SYNKOL sp. z o.o. sp. k.


Synkol jest firmą badawczo-rozwojową prowadzącą szeroko pojęte działania w zakresie biotechnologii medycznej i farmaceutycznej. Prowadzi prace nad innowacyjnymi formułami i rozwiązaniami w obszarze dermatologii, pediatrii i  terapii przeziębień. W obszarze zainteresowań firmy znajdują się suplementy diety pozyskiwane ze źródeł naturalnych, wyroby medyczne przeznaczenia domowego, naturalne dodatki do żywności, probiotyki, innowacyjne leki oraz inne produkty prozdrowotne pochodzenia roślinnego, a także kosmetyki pielęgnacyjno – lecznicze i produkty na bazie kolagenu.

LE LOCH HEALTHCARE sp. z o.o.


Le Loch Healthcare jest niezależną, polską firmą farmaceutyczną. Zajmuje się projektowaniem oraz wprowadzaniem na rynek nowoczesnych, wartościowych produktów leczniczych, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. Dwa zaprojektowane przez firmę innowacyjne produkty z własnymi badaniami klinicznymi – suplement diety RECOGNIZIN prp oraz SAFFRIN zostały wprowadzone na rynek. Spółka, w ramach programu STRATEGMED NCBR, bierze udział w konsorcjum naukowym „MentorEye (Warszawski Uniwersytet Medyczny, Politechnika Wrocławska, Politechnika Warszawska), którego celem jest opracowanie systemu molekularnej nawigacji chirurgicznej dla potrzeb leczenia nowotworów.

VIANAT  sp. z o.o. sp.k.


Vianat zajmuje się produkcją żywności prozdrowotnej oraz prowadzi badania nad nowymi technologiami przetwórstwa surowców roślinnych. Podstawą działalności spółki jest komercjalizacja unikalnej technologii objętej ochroną patentową, która została opracowana w Polsce w ramach projektu badawczo-rozwojowego – firma tworzy bioaktywny napój z aronii, sprofilowany do funkcji prewencyjnej we współczesnych chorobach cywilizacyjnych.
 

Program wydarzenia:


13:00 – Przywitanie gości

13:05 – Prezentacja Synkol

13:20 – Prezentacja Le Loch Healthcare

13:35 – Prezentacja Vianat

13:50 – Lunch / networking

14:10 – Wizyta w Zakładzie Doświadczalnym WPT (dla chętnych)

 
Chęć udziału w spotkaniu prosimy zgłaszać mailowo ( lub ) lub telefonicznie (781 871 628) do dnia 13.06.2018 r.Serdecznie zapraszamy!