Rzeczpospolita Polska

Saksońsko-Polski Dzień Innowacji

Uwaga!
Dokument, który oglądasz stracił ważność. Może zawierać nieaktualne informacje.
ddc

Okazja do dyskusji, wymiany doświadczeń, nawiązania kontaktów i być może początek udanej współpracy naukowej – taki jest plan na drugi już Saksońsko-Polski Dzień Innowacji, organizowany w ramach projektu Dresden Concept, w którym działają Uniwersytet Techniczny w Dreźnie wraz z 23 innymi instytucjami naukowcami. Tym razem wydarzenie będzie poświęcone personalizowanej medycynie i technologiom medycznym.

Saksońsko-Polski Dzień Innowacji jest okazją do zaprezentowania najlepszych przykładów transferu wiedzy i technologii w obu krajach. Ponadto zostanie udostępniona platforma do łączenia partnerów, inicjacji kooperacji, poszukiwania możliwości finansowania oraz prezentacji sukcesów.

Uroczyste otwarcie zaplanowano 19. września o godz. 19:00 w Biurze Łącznikowym Wolnego Państwa Saksonia (Rynek 7, 50-106 we Wrocławiu). Kameralny wieczór powitalny umożliwi przeprowadzenie interesujących rozmów z przedstawicielami przemysłu, jednostek badawczych i naukowych oraz specjalistami z zakresu transferu wiedzy i technologii z Polski i Saksonii.

2. Saksońsko-Polski Dzień Innowacji pod hasłem: „Spersonalizowana biomedycyna i technologie medyczne” odbędzie się 20 września 2018, w godzinach 9:00-16:00 w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, ul. Marcinkowskiego 2-6.

Szczegółowe informacje także odnośnie programu znaleźć można na stronie.

Obecność należy potwierdzić do 15 września 2018 r. poprzez formularz rejestracyjny.


Spotkanie odbędzie się pod patronatem Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu. Organizatorami tegorocznego Dnia Innowacji są Uniwersytet Techniczny w Dreźnie, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Szpital Uniwersytecki im. Carla Gustava Carusa w Dreźnie oraz Biuro Łącznikowe Wolnego Państwa Saksonia we Wrocławiu.