Kolejna edycja Szlachetnej Paczki na WBiNoŻ

projekt_bez_tytulu

Tradycji stało się zadość! Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności po raz kolejny bierze udział w akcji Szlachetna Paczka. To już XVIII edycja, dzięki której po raz kolejny każdy z nas może odnaleźć w sobie siłę do czynienia dobra. W ubiegłorocznej edycji udało się wesprzeć dwie rodziny, obdarowując je aż 35 paczkami!

Szlachetna Paczka to jedna z najlepiej zorganizowanych projektów społecznych w Polsce. W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości. Mądrość i nowoczesne technologie. Biedni i bogaci. Media i ukryta bieda. Serce i logistyka. Szlachetna Paczka łączy to wszystko. W tym roku pomagamy czterem rodzinom. W ramach zbiórki można dostarczać przede wszystkim: żywność trwałą, środki czystości, kosmetyki, artykuły szkolne. Wśród potrzeb Rodzin wymienione zostały także poduszki, pościel, ręczniki, blender. Wszystkie szczegóły znajdą się w pliku dostępnym tutaj.

Nasi Bohaterowie to: Pani Magdalena (25 l.), Pan Mariusz (25 l.), Pani Kasia (42 l.), Pan Ryszard (59 l.), Pani Elżbieta (55 l.), Pan Józef (54 l.), Pani Krystyna (71 l.), Pan Krzysztof (40 l.) oraz Staś (rok), Adaś (3 l.), Michał (11 l.), Kamil (6 l.), Maciek (2 l.), Natalka (8 l.) i Julka (15 l.).

szlachetna_paczka_wbinoz_2

Obecnie najbardziej brakuje środków czystości (płyny do płukania, mydło, proszek do prania, domestos, pasta do zębów) i żywności z długim terminem ważności.

Punktami zbiórki są Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności (cenniejsze rzeczy można zostawiać bezpośrednio w pokoju numer 019) oraz Biuro Informacji i Promocji UPWr.

Można przynosić rzeczy z poza listy. Podarunki mogą być używane, ale warto pamiętać, by były one w bardzo dobrym stanie. Akcja potrwa do 6 grudnia. 7 i 8 grudnia paczki zostaną przekazane przez wolontariuszy do wybranych rodzin. Organizatorem akcji jest Samorząd Studentów Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności. Szczegóły mogą Państwo uzyskać także u Pani Ani Kancelisty i Kingi Pilarskiej oraz na stronie wydarzenia na Facebooku.

OPIS RODZIN