Nabór do Programu wymiany osobowej studentów i naukowców

nawa_narodowa_agencja_wymiany_akademickiej

NAWA zachęca studentów, doktorantów i pracowników naukowych polskich uczelni do składania wniosków do Programu wymiany osobowej w ramach dwustronnych umów międzyrządowych i międzyresortowych o współpracy w zakresie szkolnictwa wyższego. Wyjazdy w ramach Programu pozwolą na nawiązanie lub pogłębienie już istniejącej współpracy między ośrodkami akademickimi w Polsce i za granicą, a także na podwyższenie specjalistycznych kompetencji uczestniczących w nich przedstawicieli środowiska akademickiego.

Wyjazdy w ramach programu mogą trwać od 5 dni do 12 miesięcy w danym roku akademickim.

W roku akademickim 2019/20 oferta w ramach Programu dotyczy następujących krajów: Armenia, Białoruś, Bułgaria, Chińska Republika Ludowa, Chorwacja, Czechy, Egipt, Grecja, Izrael, Japonia, Kazachstan, Macedonia, Mongolia, Rumunia, Serbia, Słowenia, Tajwan, Ukraina, Węgry oraz Wietnam. Po raz pierwszy nabór na te stypendia przeprowadzany jest drogą elektroniczną.

Wnioski składać można wyłącznie za pośrednictwem systemu NAWA do 15 stycznia 2019 roku.

Uwaga: w przypadku dwóch krajów obowiązują inne terminy – wnioski do Izraela przyjmowane są do 9 grudnia 2018 r., zaś wnioski do Japonii – do 30 marca 2019 r.