IX Szalona Studencka Noc Naukowa – 28 lutego

ix_szalona_studencka_noc_naukowa

IX edycja Szalonej Studenckiej Nocy Naukowej – imprezy organizowanej przez studentów dla studentów – już 28 lutego. Tym razem wydarzenie odbywa się pod hasłem „Przełomy w nauce – odkrycia i wynalazki, które zmieniły bieg dziejów”.

Gwiazdami wieczoru będą Dawid Myśliwiec (twórca kanału „Uwaga! Naukowy bełkot”) oraz uczestnicy MasterChefa – Mateusz Zielonka i Krzysztof Bigus.

Podczas SSNN odbędą się trzy niezależne konkursy: na najciekawsze wystąpienie, najlepsze stoisko i największy talent. Zwycięzców wyłonią głosy publiczności, więc każdy będzie miał realny wpływ na to, komu zostaną przyznane nagrody ufundowane przez Wrocławski Park Technologiczny.

Program:

18:00-18:20 Rozpoczęcie imprezy i inauguracyjny występ Chóru UPWr
 18:20-18:55 Czy w kwadrans dasz się porwać chemii? – wystąpienie SKN „OrgChem”
Przyrządy kreślarskie architekta krajobrazu kiedyś i dziś – wystąpienie SKN Architektury Krajobrazu
Krótka przerwa
Kosmos od kuchni – co jedzą astronauci? – wystąpienie SKN Q Jakości Żywności
Jak wynalezienie mydła wpłynęło na życie Homo sapiens? – wystąpienie SKN Antropologów „Juvenis”
Wystąpienie Dawida Myśliwca z kanału „Uwaga! Naukowy Bełkot”
Ranking Studenckich Kół Naukowych UPWr
 20:20-21:20 Izotopy – przewodnicy po środowisku – wystąpienie SKN Gleboznawstwa i Ochrony Środowiska
Przez wieki bez wody – rzecz o zielniku – wystąpienie SKN Botaników i Hodowców Roślin “Moroszka”
Nasza woda jest waszą wodą – wystąpienie SKN Hydrologów i Hydrotechników