Rzeczpospolita Polska

Rok 2019

Ruszył konkurs na Krajowe Naukowe Ośrodki Wiodące

2013-09-23

Minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbara Kudrycka ogłosiła kolejny konkurs na jednostki flagowe polskiej nauki. Międzynarodowe grono ekspertów wyłoni Krajowe Naukowe Ośrodki Wiodące w dziedzinach nauk biologicznych, o Ziemi, rolniczych, leśnych i weterynaryjnych.

VI edycja Konkursu o Nagrodę Prezesa NBP za najlepszą pracę magisterską z zakresu nauk ekonomicznych

Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w kolejnej edycji Konkursu o Nagrodę Prezesa NBP za najlepszą pracę magisterską z zakresu nauk ekonomicznych.

Kolejna edycja programu edukacyjnego Climate-KIC

Climate-KIC uruchamia kolejny program edukacyjny, o którym informacje znajdą Państwo poniżej, jak również w załączniku.

Konkurs prac magisterskich - VII edycja

Już po raz siódmy wystartował Konkurs „Teraz Polska Promocja”. Na laureatów najlepszych prac magisterskich dotyczących promocji Polski czekają nagrody pieniężne - o łącznej wartości ok. 50.000 zł., publikacje, a także praktyki i staże. Prace można zgłaszać do 18.10.2013.

Wrocławska Żywa Biblioteka

Najbliższa wrocławska Żywa Biblioteka odbędzie się 28–29 czerwca 2013, w godz. 12.00-20.00 w Mediatece (pl. Teatralny 5).

Dyżury akademików, kaucje, miejsca na rok kolejny - ważne informacje

Ważne informacje Działu Spraw Studenckich: dyżury akademików, kaucje, miejsca na rok kolejny.

Społeczna Akademia Kultury Jacka Żakowskiego

2013-06-04
Częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 jest Społeczna Akademia Kultury, którą na obecnym etapie tworzy cykl comiesięcznych debat i warsztatów prowadzonych przez Jacka Żakowskiego.

„Pomost” i „Homing Plus” po raz ostatni

2013-01-16

Naukowcy, którzy chcą wziąć udział w programach „Pomost” i „Homing Plus” mają na to ostatnią szansę. Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła właśnie ostatni nabór wniosków do obu konkursów. Zgłoszenia można przesyłać do 29 marca.


800 mln na badania nad chorobami cywilizacyjnymi

2013-01-22
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłasza konkurs w ramach strategicznego programu badań „Profilaktyka i leczenie chorób cywilizacyjnych” – STRATEGMED.

Nowe zasady i tryb przyznawania stypendiów ministra za wybitne osiągnięcia

2012-05-07
Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 1 września 2011 roku w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania i wypłacania studentom stypendiów ministra za wybitne osiągnięcia wejdzie w życie 1 października 2012 roku.