Rzeczpospolita Polska

Akademicki Klub Tańca „Up”

Akademicki Klub Tańca jest grupą twórczą Uniwersytetu Przyrodniczego stworzoną przez pasjonatów tańca. Nasze motto to: „Życie jest lepsze, kiedy tańczysz”. Do jego słuszności staramy się przekonać wszystkich uczestników oferowanych przez nas zajęć. Zajęcia są dobrze zbilansowaną mieszanką nauki, zabawy oraz integracji środowiska akademickiego. Jest to doskonała okazja, aby spędzić przyjemnie i aktywnie swój wolny czas, a dodatkowo nawiązać nowe znajomości.

Celem naszej działalności jest popularyzowanie tańca poprzez:

  • prowadzenie bezpłatnych kursów i warsztatów,
  • uczestniczenie w pokazach,
  • organizację tanecznych wydarzeń kulturalnych, między innymi naszej największej klubowej imprezy – Dnia Tańca.

Obecnie w ramach naszej działalności oferujemy naukę tańców takich jak:

  • salsa
  • bachata
  • taniec towarzyski (cha cha, samba, rumba, jive, walc angielski, tango, walc wiedeński, quickstep)

Nabór osób zainteresowanych wzięciem udziału w kursach odbywa się dwa razy w roku akademickim, na początku każdego semestru. Na część oferowanych przez nas kursów obowiązuje wcześniejsza rejestracja przez internet. Formularze zgłoszeniowe oraz aktualności dotyczące kursów pojawiają się na naszej facebookowej stronie: https://www.facebook.com/AKTUP.upwr/

Staramy się pozostać otwarci na taniec w każdej jego postaci, dlatego nasza oferta dynamicznie się zmienia. Aby móc ją rozwijać, poszukujemy otwartych, aktywnych i pełnych pozytywnej energii osób, które także pasjonują się tańcem i chciałyby zaangażować się w naszą działalność – poprowadzić warsztaty, kursy, wziąć udział w pokazach. Osoby, które z kolei chciałyby dopiero rozpocząć swoją przygodę z tańcem, gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą. Zapewniamy, że Akademicki Klub Tańca „UP” jest doskonałym miejscem, aby nauczyć się wszystkiego od podstaw. Mamy na swoim koncie setki zadowolonych uczestników.