Rzeczpospolita Polska

SKN Antropologów „JUVENIS”

logo

SKN Antropologów „Juvenis”

Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt
Katedra Antropologii

Opiekun:

mgr Katarzyna Graja
e-mail:
tel.: 71 320 5891

Strona:

http://www.org.up.wroc.pl/antropologia/

Facebook:

https://www.facebook.com/SKN-Antropolog%C3%B3w-Juvenis-268668799980521/

https://www.facebook.com/nthropoLOGIC/?fref=ts

YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UCZN5p8wYA9SVyz99ZsSm8OA


SKN Antropologów „Juvenis” zajmuje się szeroko pojętą tematyką z zakresu biologii człowieka. Kółkowicze angażują się w liczne badania, między innymi, materiałów szkieletowych, pozwalających na określenie warunków życia populacji pradziejowych czy też z zakresu kryminalistyki, antropogenezy lub GMO.

Koło zajmuje się również popularyzacją wiedzy na temat człowieka, w ramach wielu akcji i wydarzeń, np.: Dni Przyrodników w Pawłowicach, wrocławska Noc Laboratoriów, oraz imprezy wewnątrzuczelniane takie jak: Szalona Noc Naukowa, Dzień Aktywności Studenckiej czy Dni Otwarte Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Dodatkowo studenci zaangażowani są w takie projekty jak: „Uniwersytet Dzieci”, „Szkoła w mieście”, finał Dolnośląskiej Olimpiady Biologicznej, „Noc Odkrywców” we współpracy z wolontariatem studenckim „PROJEKTOR” oraz wspierają akcję „Nakrętki dla Hospicjum”.

SKN organizuje obozy naukowe, m.in. wykopaliska na Ukrainie i w Toporowie- Tormersdorf, a także wyjazdy na ciekawe wykłady, czy wystawy związane z biologią człowieka.

Najnowsza inicjatywa członków SKN Antropologów „Juvenis”, dotyczy kanału w serwisie YouTube o nazwie „AnthropoLOGIC”, gdzie w przystępnej formie Kółkowicze planują prezentować różne ciekawostki, z zakresu biologii człowieka.

SKN Antropologów Juvenis

SKN Antropologów Juvenis

SKN Antropologów Juvenis

SKN Antropologów Juvenis

SKN Antropologów Juvenis