Rzeczpospolita Polska

Wolontariusz Plus


 

 

 „Wolontariusz +” to nowy projekt, który właśnie rusza na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Ideą „Wolontariusza +” jest zmotywowanie studentów do aktywnego udziału w życiu uniwersyteckim poprzez ochotnicze i nieodpłatne wykonywanie pracy zleconej przez pracowników uczelni.

Co może zyskać wolontariusz? Same plusy! W czasie pracy student zdobywa praktyczne umiejętności oraz miękkie kompetencje, świadomie buduje ścieżkę swoich zawodowych doświadczeń.

Wolontariusz może pomóc w pracach biurowych - przepisywaniu tekstów, analizie danych, segregowaniu dokumentów, produkcji kursów internetowych. Jeśli posiada odpowiednią wiedzę, może tłumaczyć teksty z języków obcych czy administrować stroną internetową. Może również czuwać przy telefonie lub wesprzeć organizację uroczystości, festynów, konferencji. Zakres obowiązków zależeć będzie od organizacji, czyli od każdego pracownika Uniwersytetu Przyrodniczego, który czuje potrzebę i chęć przyjęcia studenta na wolontariat.

Jeśli jesteś pracownikiem uczelni, zastanów się, czy w twojej jednostce organizacyjnej jest miejsce dla wolontariusza. Czy jest zakres prac, które można powierzyć studentowi? Jakie kompetencje powinien posiadać wolontariusz, jakie umiejętności może zyskać? Zapoznaj się z poradnikiem, z którego dowiesz się jak zaprosić wolontariusz do współpracy.