Rzeczpospolita Polska

Wykaz koncertów – archiwum

26 lutego 2005 – Kwartet smyczkowy Sordino

8 kwietnia 2005 – Zespół D.U.O.

20 maja 2005 – Zespół D.U.O.

18 czerwca 2005 – Orkiestra dęta Gminnego Ośrodka Kultury w Choczu pod batutą Włodzimierza Mrozińskiego

28 października 2005 – Koncert „Jazzowe wspominki”. Zespół: Artur Lesicki – gitara, Piotr Dziubek – akordeon, Tomasz Grabowy – bas

9 grudnia 2005 – Zespół Amadeus String Trio

4 marca 2006 – Jacek Ropski – skrzypce solo oraz zespół: Jacek Greń – I skrzypce, Karolina Krężelewska – II skrzypce, Michał Micher – altówka, Marcin Misiak – wiolonczela

8 kwietnia 2006 – Kwartet smyczkowy „Sordino”

19 maja 2006 – Zespół: Waldemar Gromolak – gitara, Szymon Blaszyński – fortepian

17 listopada 2006 – Koncert „Listopadowe Zaduszki Jazzowe”, zespół Kramer

16 grudnia 2006 – Kwartet smyczkowy: Andrzej Woźnica – I skrzypce, Sylwia Puchalska – II skrzypce, Zbigniew Czarnota – altówka, Tadeusz Melka – wiolonczela

12 stycznia 2007 – Koncert kolęd, zespół Pueri Cantores Vratislaviensis

8 lutego 2007 – Przekrojowy koncert muzyki gitarowej „Singerstyle gitar” – Alek Mrożek

30 marca 2007 – Wieczór poetycko-muzyczny „Smakowanie czasu”, autor Wiesław Prastowski, przy fortepianie Dariusz Banaszczyk

19 kwietnia 2007 – Zdzisław Madej – tenor, przy fortepianie prof. Anna Danielewicz

25 maja 2007 – Stanisław Podemski – skrzypce, Wiktor Szymajda – fortepian, prowadzenie – redaktor Remigiusz Cezary Sokołowski

26 października 2007 – Zespół „Wrocławski Kwartet”

9 listopada 2007 – Zdzisław Madej – tenor, przy fortepianie prof. Anna Danielewicz

15 grudnia 2007 – Liliana Rzechorzek-Urbaniak – piano i wokal

25 stycznia 2008 – Koncert Księży Wokalistów „Servi Domini Cantores”

22 lutego 2008 – Wykonawcy: Alek Mrożek – fingerstyle guitar, Olga Marko – śpiew

14 marca 2008 – Antonio Vivaldi „Cztery pory roku”, wykonawcy: Beata Solnicka – skrzypce, Andrzej Ładomirski – skrzypce, Beata Wołczyk – skrzypce, Dariusz Wołczyk – altówka, Urszula Marciniec-Mazur – wiolonczela, Aleksandra Rupocińska – klawesyn

18 kwietnia 2008 – Koncert „Mistrz i uczniowie” – Orkiestra akordeonowa „Harmonica” pod batutą Galyny Suslovej, Olexi Suslov oraz soliści i zespoły Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II st. S-Art. We Wrocławiu

26 czerwca 2008 – „Wieczory Pawłowicke JM Rektorowi w podzięce”. Recital chopinowski w wykonaniu Gracjana Szymczaka

18 września 2008 – Koncert na bandoneonie Jürgena Karthe z akompaniamentem Fabiana Klentzke

24 października – Orkiestra akordeonowa „Concertino” z Mołdawii

12 listopada 2008 – Wieczór z pieśnią patriotyczną z okazji Święta Niepodległości, wykonawcy: Zdzisław Madej – tenor, Justyna Skoczek – fortepian

26 listopada 2008 – Wieczór bluesowy z zespołem HooDoo Band

17 grudnia 2008 – Zespół Trio Musica Vena

22 stycznia 2009 – Koncert karnawałowy, wykonawcy Kwartet smyczkowy „Artis Kwartet”

26 lutego 2009 – Koncert „W różnorodnych rytmach”, wykonawcy Kwartet smyczkowy Sordino

27 marca 2009 – „Nie śpiewać tym, co klaszczą”, recital autorski Romana Kołakowskiego

23 kwietnia 2009 – 50. Uroczysty Wieczór Pawłowicki z Chopinem. Wykonawcy: Marcin Misiak – wiolonczela, Wojciech Kubica – fortepian, Anna Lichorowicz – solistka, Witold Janus – fortepian

28 maja 2009 – Wykonawcy: Magdalena Kulig – mezzosopran, Magdalena Blum – fortepian

25 czerwca 2009 – Wesołe i sentymentalne piosenki w spektaklu „Tylko we Lwowie”, wykonawcy: aktorzy Wrocławskiego Teatru Piosenki

16 października 2009 – Wrocław Modern Quartet

12 listopada 2009 – Wieczór z pieśnią patriotyczną z okazji Święta Niepodległości, wykonawcy: Zdzisław Madej – tenor, Wojciech Kubica – fortepian

20 listopad 2009 – Wieczór bluesowy z zespołem Outsider

11 grudnia 2009 – Koncert Niemieckiej Pieśni Romantycznej, wykonawcy: Annette Bussman – mezzosopran, Zdzisław Madej – tenor, Aleksandra Orłukowicz – fortepian

15 stycznia 2010 – Koncert w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej „ Od baroku do jazzu”, wykonawcy: Chór Sinaxis, Anna Kawałko – solistka, Piotr Kropka – dyrygent; Orkiestra akordeonowa Harmonica Prywatnej Szkoły Muzycznej S-Art. we Wrocławiu, Halina i Olexiy Suslov – dyrygenci

19 lutego 2010 – Koncert poświęcony twórczości Czesława Niemena „Wspomnienie” w wykonaniu Macieja Wróblewskiego (gitary, śpiew) i Jerzego Wydrzyckiego (rodzinne wspominki)

19 marca 2010 – Koncert chopinowski, wykonawcy: Andrzej Ładomirski – skrzypce, Urszula Marciniec-Mazur – wiolonczela, Mirosław Gąsieniec – fortepian

14 maja 2010 – Recital piosenki aktorskiej i kabaretowej Tango d`amore w wykonaniu Artura Goetza z zespołem muzycznym: Lena Minkacz – piano, Joanna Mizera-Zalejska – altówka, skrzypce

22 października 2010 – Koncert inauguracyjny w roku akademickim 2010/2011 „Kameralny Chopin”, wykonawcy: Jolanta Stopka – skrzypce, Magdalena Blum-Rak – fortepian

10 listopada 2010 – Wieczór z pieśnią patriotyczną z okazji Święta Niepodległości, wykonawcy: Zdzisław Madej – tenor, Mirosława Jura-Żegleń – fortepian

26 listopada 2010 – Recital Beaty Lerach „ W twoją stronę wołam” z towarzyszeniem zespołu: Grzegorz Urban – piano, Marcin Spera – kontrabas, Michał Maliński – perkusja

17 grudnia 2010 – Koncert chopinowski, wykonawcy: prof. Urszula Marciniec-Mazur – wiolonczela, Julita Przybylska-Nowak – fortepian, dr Małgorzata Kogut-Ślanda – skrzypce

25 lutego 2011 – Koncert kameralny zespołu MoKKa Piano Trio

25 marca 2011 – Zespół The Postman – Beatlesi z Polkowic

29 kwietnia 2011 – Koncert muzyki francuskiej, wykonawcy: Jula Kosendiak – viola da gamba, Ewa Mrowca – klawesyn, Přemysl Vacek – arcylutnia

1 lipca 2011 – Program kabaretowy czyli Show Bolesława Gromnickiego przy akompaniamencie Mieczysława Baümlera

10 listopada 2011 – Wieczór z pieśnią patriotyczną z okazji Święta Niepodległości, wykonawcy – Zdzisław Madej – tenor, Michał Kowalik – baryton, Justyna Skoczek – fortepian

25 listopada 2011 – Recital jazzowy „My favourite things”, Joanna Hendrich – śpiew, Damian Borowiec – fortepian

16 grudnia 2011 – Koncert „Poeci nie zjawiają się przypadkiem”, wykonawcy: Beata Lerach – śpiew, Damian Borowiec – fortepian

27 stycznia 2012 – Koncert zespołu Pinakoteka „Piosenki ulotne”

24 lutego 2012 – Koncert zespołu Ariel Ramirez Tango Quartet

30 marca 2012 – Utwory z repertuaru Ewy Demarczyk i Kabaretu Starszych Panów, wykonawcy: Helena Bregar – sopran, Piotr Jańczak – fortepian

26 kwietnia 2012 – Koncert „Pieśni neapolitańskie”, wykonawcy: Rafał Kobyliński – baryton, Zdzisław Madej – tenor, Paweł Sobierajski – tenor, Grzegorz Biegas – fortepian

1 czerwca 2012 – „Koncert chopinowski”, wykonawca Gracjan Szymczak – fortepian

22 czerwca 2012 – Wieczór pieśni i arii, wykonawcy: Magdalena Blum – fortepian, Olga Ksenicz – sopran, Piotr Chmaj – tenor

26 października 2012 – Koncert muzyki żydowskiej z humorem pt. „Wąski most” w wykonaniu zespołu „Shalom”

30 listopada 2012 – Koncert pt. „Zaduszki jazzowe” w wykonaniu „Kasia Stankowska Kwartet”

21 grudnia 2012 – Koncert pt. „Dzwonna kolęda i inne ballady Romana Kołakowskiego”

22 lutego 2013 – Koncert inauguracyjny 9. rok spotkań w wykonaniu „Karol Lipiński Ensemble”

22 marca 2013 – Koncert pt. „Niezapomniana muzyka lat 60.” w wykonaniu studentów Uniwersytetu Otwartego

19 kwietnia 2013 – Koncert pt. „Melodie filmowe i inne” w wykonaniu Kwartetu „Sordino”

24 maja 2013 – Recital Joanny Kwaśnik

25 października 2013 – Koncert kameralny duetu: Magdalena Blum – fortepian, Krzysztof Karpeta – wiolonczela

22 listopada 2013 – Koncert „W swingowym rytmie”, zespół Iwo Dixie Jazz Band

6 grudnia 2013 – Koncert mikołajkowy, zespół Tomasz Kowalski & Fbb

20 grudnia 2013 – Koncert sentymentalny Jarosława Królikowskiego

24 stycznia 2014 – Wieczór poświęcony Jublieuszowi 70-lecia działalności naukowo-dydaktycznej oraz 90-lecia urodzin prof. zw. dr. hab. h.c. multi Ryszarda Badury – Koncert fortepianowy w wykonaniu prof. Magdaleny Blum

28 lutego 2014 – Wieczór poetycko-muzyczny „Słowo i dźwięk źródłami emocjami”, wykonawcy Wiesław Prastowski, Anna Jadach – fortepian, Wiktor Kuzniecow – skrzypce

28 marca 2014 – Koncert muzyki kameralnej w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu

25 kwietnia 2014 – Koncert „Mistrzowie Tanga”, wykonawcy: Wiesław Prządka – bandoneon, Christian Danowicz – skrzypce, Rafał Karasiewicz – fortepian, Zbigniew Wronbel – kontrabas

24 października 2014 – Koncert w wykonaniu Trio Solistów Leopoldinum: Christian Danowicz – skrzypce, Michał Micker – altówka, Marcin Misiak – wiolonczela

26 listopada 2014 – Koncert zespołu Projekt Volodia pt. „To męski świat”, wykonawcy: Janusz Kasprowicz – wokal, gitara basowa, kontrabas elektryczny, gitara akustyczna, Bogdan Bińczak – akordeon, winofon, melodyka, instr. perkusyjne, Robert Gawron – banjo, gitara flamenco, ukulele, Leszek Zaleski – gitara elektryczna, Jakub Persona – perkusja

12 grudnia 2014 – Ballady polskich poetów żydowskich pt. „Biała Warszawa”, wykonawcy: Krieger–Telus Band

27 lutego 2015 – Najpiękniejsze ballady bluesowe, folkowe i rockowe, wykonawcy: Alek Mrożek – gitara elektryczna i akustyczna, Tomek Sawczak – gitara akustyczna i śpiew.

13 marca 2015 - Koncert uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia nr 2 im. Fryderyka Chopina we Wrocławiu

22 maja 2015 - Koncert fortepianowy w wykonaniu Gracjana Szymczaka

23 października 2015 – Koncert piosenki pt. „Ocalić od zapomnienia”, wykonawcy: Bogna Jurewicz – wokal, Dawid Proczewski – fortepian, Kamil Pełka – kontrabas

5 lutego 2016 – Koncert Zespołu Leopoldinum „Pakamera”, wykonawcy: Aleksandra Pawłowska – skrzypce, Dorota Pindur – skrzypce, Zuzanna Kozendra – altówka, Monika Łapka – wiolonczela

18 marca 2016 - Koncert „Różne barwy muzyki”, wykonawcy: Maria Rutkowska – fortepian, Katarzyna Zawada – śpiew solowy

15 kwietnia 2016 r. – Koncert Różne Klimaty Muzyczne, zespół MK & Noble Five w składzie: Mateusz Kwapień – akordeon, kompozycje, Żenia Betliński – gitara basowa, Łukasz Kotecki – saksofony, Tomasz Chudyk – piano, Jarek Jaro Marszałek – perkusja.

28 października 2016 r. – Piosenki Edith Piaf, wykonawcy: Bożena Krzyżanowska – wokal, Wiesław Prządka – akordeon

25 listopada 2016 r. – Koncert „Agnieszka Osiecka na jazzowo” w wykonaniu zespołu Krzysztof Żesławski QUARTRT & Magdalena Krzemień, wykonawcy:  Magdalena Krzemień – śpiew, Krzysztof Żesławski – gitary, bas, Łukasz Perek – fortepian, Jarosław Korzonek – perkusja

16 grudnia 2016 r. – Koncert Akordeonowe Fantazje, czyli muzyka świata w wirtuozowskich aranżacjach Qualdo Accordion Trio, wykonawcy: Mateusz Kwapień – akordeon, Dominik Maciążek – akordeon, Aleksander Miśkiewicz – akordeon

20 grudnia 2016 r. – Koncert okolicznościowy pn. "Witaj mała gwiazdko", wykonawcy: Zbigniew Lesień i Danuta Błażejczyk

10 lutego 2017 r. – Zespół 3 M (Trzech Gracji), wykonawcy: Man Li Szczepańska – fortepian, solo i akompaniament Melodia Awaz Lila – wiolonczela Miranda Konstancja – sprzypce, śpiew Tomek Sawczak – gitara akustyczna i śpiew

24 lutego 2017 r. – Koncert Joao de Sousa, wykonawcy: Joao de Sousa – wokal, gitara, Dominik Gawroński – trąbka, Karolina Krężelewska – skrzypce, Wojciech Buliński – perkusja, Macrin Spera – bas

24 marca 2017 r. – Koncert Le Violon français, wykonawcy: Christian Danowicz – skrzypce, Anna Rutkowska-Schock – fortepian

28 kwietnia 2017 r. – Koncert zespołu „Hot Plazma Orkiestra”, wykonawcy: Edward Reszke – skrzypce, Kasia Sienkiewicz – wokal, Jacek Sienkiewicz – mandolina, Jarosław Grodowski – gitara, Piotr Zegadło – gitara, Jan Woźniak – kontrabas

26 maja 2017 r. – Koncert muzyki filmowej w wykonaniu kwartetu smyczkowego PAKAMERA, wykonawcy: Aleksandra Pawłowska – skrzypce, Dorota Pindur – skrzypce, Zuzanna Kozendra – altówka, Monika Łapka – wiolonczela

27 października 2017 r. – Recital Konstantego Andrzeja Kulki przy akompaniamencie Anny Rutkowskiej-Schock

24 listopada 2017 r. – Koncert „Perły polskiej piosenki” w jazzowym wykonaniu, wykonawcy: Anna Majkut-Polańska – śpiew, Marta Raczak-Idczak – śpiew, Andrzej Walus – instrumenty klawiszowe, saksofony, Witold Wołk – gitary

15 grudnia 2017 r. – Teatr Piosenki „Słynny niebieski prochowiec” ballady Leonarda Cohena w nowych przekładach Romana Kołakowskiego, występują:  Jane – Agata Klimczak, Zuzanna – Aleksandra Radwan, Muzyk – Bartłomiej Abramowicz, Gość – Grzegorz Bukowski, Poeta – Roman Kołakowski, Młody – Rafał Konieczny, Obcy – Marcin Kątny

23 lutego 2018 r. – Koncert „XVII-wieczne hiszpańskie wariacje instrumentalne” w wykonaniu zespołu Jaracas w składzie: Piotr Zaleski – prowadzenie, timple canario, wokal, Julieta González – Springer – kastaniety, wokal, Łukasz Oleszek – gitara, wokal, Mateusz Ławniczak – gitara, wokal, Martin Złotnicki – gitara, Łukasz Figiel – gitara basowa, wokal, Jakub Persona – instrumenty perkusyjne

23 marca 2018 r. – Recital gitarowy Krzysztofa Pełecha zorganizowany w ramach Festiwalu Frankonii 2018.

26 października 2018 r. – Koncert dla profesora Jerzego Monkiewicza. Wykonawcy: Roman Kołakowski – bard wrocławski, Christian Danowicz – skrzypce, Mateusz Kwapien – akordeon. Zespół Artrio: Magdalena Just – harfa, Beata Solnicka – skrzypce, Ewa Dymek–Kus – wiolonczela.