Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu na wystawie rolniczej OPOLAGRA

W dniach 14–16 czerwca 2013 r. w Kamieniu Śląskim Centrum Kształcenia Ustawicznego prezentowało ofertę szkoleniową skierowaną do rolników i domowników oraz osób spoza społeczności akademickiej, zainteresowanych tematyką rolniczą, na największej w południowej Polsce wystawie rolniczej OPOLAGRA.

OPOLAGRA

Przygotowana przez CKU oferta cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród zwiedzających, w szczególności bezpłatne szkolenia oferowane w ramach projektu „Zarządzanie i inżynieria produkcji – nowa oferta edukacyjna Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu”.

OPOLAGRA

Z uwagi na tematykę niezwykle aktualną w branży rolniczej wiele osób było zainteresowanych szkoleniami realizowanymi w ramach projektu „Szkolenia z zakresu finansów gospodarstwa rolnego, ubezpieczeń rolników i gospodarstw rolnych z terenu woj. dolnośląskiego, opolskiego i lubuskiego”.

OPOLAGRA

Obecność Centrum Kształcenia Ustawicznego na wystawie była możliwa dzięki uprzejmości dra inż. Grzegorza Wilczoka – właściciela przedsiębiorstwa Agro-Silesia Grzegorz Wilczok. Pan doktor, absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, otrzymał podczas targów w Kamieniu Śląskim statuetkę Lidera Opolagry. Przedsiębiorstwo zajmuje się promocją i sprzedażą maszyn głównie do siewu i upraw w systemie bezorkowym. Oferuje również między innymi precyzyjne rozsiewanie nawozów, skanowanie i pobieranie próbek gleby, usługi agrotechniczne głównie siewu przy pomocy agregatów uprawowo-siewnych.

W ciągu 3 dni wystawę odwiedziło ponad 40 tysięcy osób zainteresowanych branżą rolniczą.