Badania z zakresu medycyny pracy – nowa przychodnia

Od dnia 6 marca 2020 r. badania z zakresu medycyny pracy (wstępne, kontrolne i okresowe) oraz badania epidemiologiczne wykonywane będą w Dolnośląskim Centrum Medycznym „Dolmed” przy ul. Legnickiej 40.

Rejestracja pod numerami tel.:

• 71 77 11 777
  • 71 77 11 765

Zgodnie z obowiązującymi przepisami skierowania na badania wystawia się w 3 egzemplarzach (1 egz. dla lekarza medycyny pracy, 1 egz. dla pracownika oraz 1 egzemplarz przekazywany jest do akt osobowych pracownika w Dziale Kadr i Płac wraz z orzeczeniem lekarza medycyny pracy).

Skierowanie na badania wystawia jednostka organizacyjna, w której pracownik jest zatrudniony podając szczegółowo czynniki szkodliwe występujące na danym stanowisku pracy, co potwierdzone jest podpisem osoby kierującej jednostką. Niedopuszczalne jest podpisywanie skierowania in blanco. Pracownik zgłaszający się na badania z nieprawidłowo wypełnionym skierowaniem nie zostanie przyjęty na badania.

1. Na badania należy zgłosić się z dowodem osobistym oraz spełnić wymogi wymienione na skierowaniu.
  2. Na badania epidemiologiczne należy przynieść ostatnie badanie rtg
  3. Na badania kontrolne należy przynieść zaświadczenie od lekarza leczącego o zakończonym leczeniu oraz kopię ostatniego orzeczenia z badań okresowych

Wzory skierowań (na lekarskie badanie profilaktyczne i na badanie sanitarno-epidemiologiczne) znajdują się we wzorach druków w Biuletynie Informacji Publicznej uczelni.

UWAGA:

Przy wjeździe samochodem, przy szlabanie należy pobrać bilet parkingowy, a po zakończeniu badań zgłosić się do portiera z wydanym orzeczeniem lekarskim w celu uzyskania darmowego parkowania.

Inspektorat BHP