Międzynarodowa konferencja "Badania i praktyka w ekologii lasu"

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Celem konferencji będzie omówienie wyników badań w dziedzinie ekologii lasu, w tym zmian w ekosystemach leśnych na poziomie lokalnym, regionalnym i globalnym, a także nakreślenie kierunków i perspektyw dla nowych badań, w tym studiów interdyscyplinarnych.

Zapraszamy do zgłaszania prezentacji dotyczących szerokich aspektów ekologii lasu, takich jak:

• biologia drzew i organizmów z nimi związanych,
  • genetyka lasu,
  • hodowla drzew, fizjologia i biotechnologia,
  • biologia i technologia nasion,
  • organizmy inwazyjne,
  • dynamika lasu,
  • wpływ zmian klimatu na ekosystemy leśne,
  • leśnictwo i zarządzanie lasem.

Konferencja skierowana jest do młodych naukowców, definiowanych jako studenci, doktoranci oraz osoby, które uzyskały doktorat nie więcej niż 7 lat temu (włącznie).

Wydarzenie jest zorganizowane przez Instytut Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku, w dniach 8-12 maja 2024 r.

Aby wziąć udział, konieczne jest wypełnienie formularza rejestracyjnego i wysłanie streszczenia pracy na adres ecoforest2024@man.poznan.pl  do 10 marca 2024 r.

Więcej informacji na stronie internetowej konferencji.