Rzeczpospolita Polska

Rok 2019

III edycja konkursu „Młode Talenty”

2019-02-14

Zapraszamy do zgłaszania się do III edycji konkursu „Młode Talenty” organizowanego przez Dolnośląski Klub Kapitału. Ideą konkursu jest promocja i nagradzanie studentów oraz młodych pracowników nauki.

IX Szalona Studencka Noc Naukowa – 28 lutego

2019-01-21
IX edycja Szalonej Studenckiej Nocy Naukowej – imprezy organizowanej przez studentów dla studentów – już 28 lutego. Tym razem wydarzenie odbywa się pod hasłem „Przełomy w nauce – odkrycia i wynalazki, które zmieniły bieg dziejów”.

Program edukacji wojskowej dla studentów – Legia Akademicka

2019-01-24
Rozpoczynają się zapisy na II edycję szkolenia w ramach programu „Legia Akademicka” organizowanego w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

XVI edycja „Wrocławskiej Magnolii” – konkursu na prace magisterskie dotyczące poprawy jakości życia wrocławian

2019-01-28
Zapraszamy do udziału w konkursie „WROCŁAWSKA MAGNOLIA” skierowanym do absolwentów wrocławskich uczelni, których prace magisterskie, obronione w roku akademickim 2017/2018 dotyczyły zagadnień poprawy szeroko pojętej jakości życia wrocławian, a w szczególności ochrony środowiska naturalnego.

Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Przyrodniczego – nowe sekcje i rozkład zajęć w semestrze letnim

2019-02-11
W semestrze letnim Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Przyrodniego przygotował jeszcze więcej propozycji zajęć. Dołącz do naszych sekcji, trenuj pod okiem wykwalifikowanych trenerów i reprezentuj uczelnię w rozgrywkach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej i Akademickich Mistrzostwach Polski!

Studenci mają głos! Oceń swoje zajęcia

2019-01-21
Po raz kolejny na UPWr rusza kompleksowa ewaluacja zajęć dydaktycznych.

Zaproszenie na „Wieczory pawłowickie”

2019-02-08
Serdecznie zapraszamy wraz z osobą towarzyszącą na koncert w sali reprezentacyjnej pałacu w Pawłowicach, w ramach cyklu spotkań pod nazwą „Wieczory pawłowickie”.

Spotkanie z Prof. Krzysztofem Maruszewskim, Dyrektorem Zarządzania Wiedzą w Wspólnym Centrum Badawczym Unii Europejskiej w ramach inicjatywy "EU Back to University"

2019-02-28
W dniu 5 marca w godzinach 11:00 – 13:00 w Sali Senatu będziemy gościli na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu Prof. Krzysztofa Maruszewskiego, Dyrektora Zarządzania Wiedzą Wspólnego Centrum Badawczego oraz wieloletniego Dyrektora Instytutu Zdrowia i Ochrony Konsumenta WCB.

Program stypendialny dla Polonii

2019-02-12

Program stypendialny dla Polonii skierowany jest do cudzoziemców polskiego pochodzenia z następujących krajów: Białoruś, Ukraina, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Macedonia, Mołdawia, Litwa, Łotwa, Estonia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Węgry, Albania, Armenia, Azerbejdżan, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Rosja, Uzbekistan, Tadżykistan, Turkmenistan, a także kraje Ameryki Łacińskiej i Afryki, którzy:

  • w przypadku studiów I stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich - maksymalnie dwa lata temu zdali egzamin maturalny,
  • w przypadku studiów II stopnia - maksymalnie dwa lata temu ukończyli studia I stopnia.