Ankieta U-Report Europe

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Ankieta ma na celu zrozumienie doświadczeń młodych osób związanych z nierównością płci, a także ich poglądów na temat priorytetów w obszarze ochrony i promocji praw kobiet. Wyniki ankiety posłużą do wzmocnienia argumentów za zwiększeniem nakładów na programy skierowane do dziewcząt, jak również wspomogą działania rzecznicze na rzecz większego finansowania organizacji kierowanych przez młode kobiety. Ankieta skierowana jest do młodzieży w wieku 13-24 lat.

Aby wziąć udział w ankiecie należy kliknąć w link → wybrać komunikator → zarejestrować się → wpisać słowo GIRLS → wypełnić ankietę.

U-Report – to chatbot skierowany do młodzieży i młodszych dorosłych (do 24 roku życia), z którego mogą skorzystać zarówno studenci polscy jak i zagraniczni.

U-Report to młodzieżowa platforma cyfrowa UNICEF dostępna w 4 komunikatorach (Messenger, Telegram, WhatsApp, Viber). U-Report działa w wielu krajach europejskich (m.in. we Włoszech, w Niemczech, w Rumunii, w Czechach, w Słowacji) i jest narzędziem do dzielenia się informacjami, podnoszenia świadomości na różne tematy i zaangażowania młodych ludzi. Nasz chatbot jest dostępny w trzech językach: angielskim, ukraińskim i polskim. Dostępne w U-Report treści zawierają informacje na temat edukacji m.in. przewodnik zawodowy, wybór przyszłego zawodu, pokonanie stresu przed egzaminami; oraz zdrowia psychicznego, m.in. rozpoznawania emocji oraz ich akceptacji, zarządzania stresem, praktyki dbania o siebie oraz wspierania innych, samoakceptacji, proszenia o pomoc. Oprócz głównych treści U-Report udostępnia również krótkie ankiety, w których młodzi ludzie mogą wyrazić swoje zdanie na konkretny, ważny dla nich temat. Wyniki ankiet pomagają lepiej zrozumieć potrzeby młodych osób i wspierają realizację działań odpowiadających na te potrzeby.