Bezpłatne warsztaty dla studentów i doktorantów

Do 30 listopada 2020 roku trwa rekrutacja na bezpłatne szkolenia dla studentów i doktorantów UPWr. Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Power na UPWr”.

Dla studentów:

„Warsztat z zakresu przedsiębiorczości” umożliwi Ci poszerzenie wiedzy oraz zdobycie praktycznych umiejętności w zakresie generowania pomysłów i modeli biznesowych, tworzenia strategii rozwojowych, między innymi w oparciu o innowacyjne metodologie rozwoju startupów.

Zaawansowany program warsztatów – to krok dalej w porównaniu z tematyką poruszaną w ramach obowiązkowego przedmiotu z zakresu przedsiębiorczości, realizowanego w ramach kształcenia na studiach I stopnia UPWr. Oferta jest skierowana do studentek i studentów zdecydowanych na efektywny rozwój własnej kariery biznesowej.

Więcej informacji

Szkolenie „Wycena technologii metodą quicklook/broker technologii” to zestaw narzędzi do szybkiej analizy i oceny czy innowacja lub technologia ma szanse na komercjalizację.

Broker technologii zajmuje się wyszukiwaniem technologii potrzebnych w biznesie i komunikowaniem klientów biznesowych z naukowcami mogącymi rozwiązać ich problemy. Szkolenie przygotuje Cię do podjęcia zatrudnienia w obszarze wprowadzania technologii na rynek, ulepszania technologii, budowania profilu i oferty jednostki naukowej, rozwoju firm prowadzących działalność badawczo-rozwojową.

Dla doktorantów:

Szkolenie „Narzędzia wspierające rozwój młodego naukowca” składa się z dwóch zakresów: „Zarządzanie zespołem badawczym” oraz „Wycena technologii metodą quicklook/broker technologii” i możliwia uzyskanie:

• kompetencji i narzędzi niezbędnych do rozwijania kariery naukowej w obszarze budowania efektywnego zespołu badawczego oraz zarządzania nim,
  • praktycznych umiejętności zdobywania środków na badania naukowe,
  • praktycznych umiejętności w zakresie oceny jakościowej i ilościowej potencjału innowacyjnej technologii,
  • wyczerpującą wiedzę i kompetencje z obszaru komercjalizacji badań naukowych.