Konferencja „Rozwój najlepszych praktyk w szkoleniu doktorów"

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Wydarzenie odbędzie się online 25 kwietnia 2024 r. Konferencja będzie obejmować następujące sekcje:

• Wdrażanie europejskich i globalnych standardów badań naukowych oraz zarządzania badaniami na Ukrainie.
  • Instytucjonalne i metodyczne zasady studiów podyplomowych oraz kwestie przyznawania stopni naukowych.
  • Analiza europejskich doświadczeń w szkoleniu doktorantów, treść i cechy programów edukacyjnych i naukowych dla kandydatów na trzeci poziom wyższego wykształcenia.
  • Problemy integralności akademickiej, mobilności akademickiej i działalności wydawniczej w środowisku naukowym.
  • Implementacja ram prawnych dla szkolenia i certyfikacji wysoko kwalifikowanego personelu na Ukrainie.
  • Rola ośrodków badawczych w procesie szkolenia kandydatów na trzeci poziom edukacji naukowej i wyższej.
  • Pedagogika wyższego wykształcenia i praktyka nauczania w systemie szkolenia doktorów.
  • Wybór tematu badawczego przez doktoranta: kombinacja wolności akademickiej i priorytetów dla rozwoju nauki zawodowej.
  • Główne problemy szkolenia młodych naukowców z perspektywy kadry naukowo-dydaktycznej, kandydatów i interesariuszy.

Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymają certyfikat uczestnictwa wskazujący łączną liczbę godzin akademickich: 6 godzin (0,2 kredytu ECTS). Ostatni dzień zgłoszeń to 15 kwietnia 2024 r. W przypadku pytań można kontaktować się z komitetem organizacyjnym poprzez adres e-mail docphilosophyconf@gmail.com .

Formularz rejestracyjny na konferencję.

Więcej informacji na stronie internetowej konferencji (w języku ukraińskim).