Nowe konkursy dla studentów i doktorantów oraz platforma dla kół naukowych

psrp-konkursy.jpg

W ramach projektu "Rozwój aktywności naukowej i kulturalnej studentów i doktorantów" Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej ogłasza dwa konkursy oraz przedstawia nową inicjatywę - Forum Kół Naukowych.

Minione pół roku było wyzwaniem dla całej społeczności akademickiej - musieliśmy zacząć funkcjonować w nowych, nieprzewidywalnych warunkach. Kształcenie online odbiło się na zaangażowaniu studentów i doktorantów w aktywność naukową oraz kulturalną. Liczne wydarzenia, zaplanowane na semestr letni roku akademickiego 2019/2020, musiały zostać odwołane. W związku z powyższym, chcąc zaktywizować młode osoby na uczelniach, Parlament Studentów RP organizuje dwa konkursy skierowane do studentów i doktorantów oraz buduje platformę, której celem jest wsparcie działalności kół naukowych.

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową

Konkurs skierowany do osób, które w roku akademickim 2019/2020 obroniły pracę dyplomową, bądź rozprawę doktorską z zakresu:

• innowacyjnych rozwiązań wdrażanych do gospodarki,
  • nauki na rzecz lokalnej społeczności (na poziomie powiatów, gmin lub niższym),
  • edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego.

Nagrody za najlepszą pracę

I miejsce II miejsce III miejsce
kończącą studia I stopnia 4 000 zł 3 000 zł 2 000 zł
magisterską 6 000 zł 5 000 zł 4 000 zł
doktorską 10 000 zł 8 000 zł 6 000 zł

Zgłoszenia przyjmowane są do 1 listopada 2020 za pośrednictwem formularza na stronie: www.konkurs.psrp.org.pl

Konkurs "Aktywność kulturalna w środowisku akademickim"

Konkurs ma za zadanie nagrodzić osoby oraz organizacje i zespoły działające aktywnie na rzecz promowania kultury w środowisku akademickim.

Nagrody zostaną przyznane w czterech kategoriach:

• student (osoba wyróżniająca się i zaangażowana),
  • opiekun (wsparcie studenckich aktywności kulturalnych),
  • zespół/organizacja w kategorii muzyka (np. zespół, chór),
  • zespół/organizacja w kategorii działalność kulturalna (np. zespół teatralny).

I miejsce II miejsce III miejsce
Nagrody w kategoriach zespołowych 15 000 zł 10 000 zł 5 000 zł
Nagrody w kategoriach indywidualnych 5 000 zł 3 000 zł 2 000 zł

Zgłoszenia przyjmowane są do 8 listopada 2020 za pośrednictwem formularza na stronie: www.kultura.psrp.org.pl

Forum Kół Naukowych - nowa inicjatywa PSRP

Forum Kół Naukowych to nowa inicjatywa Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, mająca na celu wsparcie oraz aktywizację środowiska studenckich kół naukowych w całej Polsce. W tym celu powstaje platforma, dzięki której koła naukowe będą miały dostęp do rozmaitych możliwości rozwoju swoich członków oraz poszerzania swojej działalności.

Platforma będzie oferować:

• publiczną bazę kół naukowych, która stanie się akceleratorem współpracy między kołami naukowymi różnych uczelni,
  • serię szkoleń oraz sesji mentoringowych, mających na celu rozwój kompetencji miękkich oraz pozyskanie nowych umiejętności przez członków kół naukowych,
  • szczegółowe informacje o konkursie "Studenckie Koła Naukowe tworzą innowacje" organizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego,
  • wysyłkę newslettera z informacjami przeznaczonymi dla społeczności kół naukowych, dotyczących między innymi przeznaczonych dla nich konkursów,
  • możliwość kontaktu z przedstawicielami Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej w celu uzyskania informacji zarówno o wsparciu dla kół naukowych w czasie pandemii, jak i dobrych praktykach stosowanych w ogólnopolskiej społeczności kół naukowych.

Zachęcamy do śledzenia platformy kolanaukowe.psrp.org.pl.

Pliki do pobrania