Zmarła prof. dr hab. inż. arch. Zuzanna Borcz

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

krzyz.pngZ głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 8 lutego 2024 r. przeżywszy 88 lat zmarła

prof. dr hab. inż. arch. ZUZANNA BORCZ

Odeszła od nas Pani Profesor, wieloletni pracownik Wydziału Inżynierii Kształtowania  Środowiska i Geodezji UPWr, wybitny naukowiec, wspaniały, życzliwy pedagog, wychowawca wielu pokoleń studentów i naukowców.

Ceniona specjalistka w zakresie architektury i architektury krajobrazu, a w szczególności przemian zachodzących w krajobrazie wsi oraz małych miasteczek. Była kierownikiem kilku ministerialnych projektów związanych z tą tematyką. Pracowała również w biurach projektów we Wrocławiu, miała uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej.

Była współtwórcą kierunku studiów architektura krajobrazu na UPWr, a także pełniła funkcję prodziekana ds. tego kierunku i gospodarki przestrzennej. Była zastępcą dyrektora Instytutu Architektury Krajobrazu i kierownikiem Zakładu Projektowania Krajobrazu oraz redaktorem naczelnym kwartalnika naukowego Architektura Krajobrazu-Landscape Architecture.

Promotorka 7 prac doktorskich, wielu prac magisterskich i inżynierskich, wielokrotnie nagradzanych oraz autorka i współautorka wielu cenionych publikacji naukowych i popularnonaukowych.

Była członkiem założycielem Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu, członkiem SARP, Komitetu Techniki Rolniczej PAN, Sekcji Polskiej ECOVAST, Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych i Rady Naukowej Acta Scientiarum Polonorum.

Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana, w tym m.in. Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem za zasługi dla Akademii Rolniczej we Wrocławiu.

Odeszła od nas zacna, wyjątkowo skromna, przyjazna i życzliwa osoba, ceniona i lubiana zarówno przez studentów oraz współpracowników.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim składają
Rektor, Senat, Dziekan oraz cała społeczność akademicka
Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Uroczystości żałobne rozpoczną się Mszą świętą w piątek 16 lutego 2024 roku o godz. 10 00 w Kościele św. Antoniego, aleja Jana Kasprowicza 26 we Wrocławiu, pogrzeb o godz. 12:30  na cmentarzu Świętej Rodziny ul. Smętna.