XLVII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Godzina: 09:30 - 15:30
Organizator: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Kategoria: Konferencja, Wydarzenie studenckie
Przejdź do kalendarza Zapisz w kalendarzu Zapisz w kalendarzu Google pokaż na mapie

W bieżącym roku uczniowie szkół średnich z województwa dolnośląskiego i opolskiego już po raz 47 będą uczestniczyć w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Nadrzędnym celem Olimpiady jest promowanie wśród młodzieży zainteresowań rolnictwem oraz popularyzacja i pogłębienie wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności rolniczych. W ubiegłym roku w październiku odbyły się eliminacje szkolne OWiUR, w których udział wzięło 1893 uczniów z 39 szkół średnich, naszego regionu. Laureaci eliminacji szkolnych 12 kwietnia 2024 r. wezmą udział w eliminacjach okręgowych, które odbędą się na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Na UPWr przyjedzie 175 laureatów eliminacji szkolnych wraz z opiekunami. Główną nagrodą dla laureatów eliminacji centralnych są indeksy na wybrane kierunki studiów w krajowych uczelniach rolniczych.

Plan dnia:

• 9:30 – otwarcie olimpiady, powitanie uczniów i ich opiekunów (sala VR)
  • 10:00 – test (sala VR)
  • 11:15 – przejazd (przejście) do poszczególnych jednostek i przeprowadzenie zadań praktycznych
  • 13:30 – obiad (stołówka CDN)
  • 15:30 – ogłoszenie wyników, rozdanie nagród i zakończenie olimpiady